תאילנד היתה המדינה הראשונה בדרום מזרח אסיה, שאישרה שימוש במריחואנה לצרכים רפואיים. אחרי ההקלה של חוקי הסמים בתאילנד כבר ב- 2019, בחודשים האחרונים נפתחים יותר ויותר בתי קפה לקנאביס בבנגקוק ובצ'אנג מאי  המדינה שרגילה להתבסס על הכנסה ממיליוני תיירים שמגיעים לנפוש ולטייל בה, חטפה מכה קשה בשנה האחרונה, בגלל מגיפת הקורונה ומנסה לעורר מחדש את כלכלת התיירות. תאילנד היתה אחת המדינות עם חוקי הסמים המחמירים ביותר בעולם, אבל כל זה משתנה לאחרונה. 

המסעדות בתי הקפה מעוצבים עם מוטיבים ירוקים ואורות צבעוניים וממוקמים באיזורים התיירותיים של העיר. אבל לא רק העיצוב, אלא התפריט מבוסס על חלקים שונים של הצמח, החל מעלי מריחואנה טמפורה ועד פיצה קנאביס.

כך לדוגמא, בתחילת החודש נפתח בר הקנאביס 420, בו ניתן לרכוש משקאות קנאביס בטעמים שונים, סוגי סודה על בסיס קנאביס, קינוחים, חטיפים, פיצות בשילוב קנבינואידים שונים. החטיפים מכילים קנבינואידים שאינם פסיכואקטיביים. אחוז ה-THC הוא נמוך ועומד על 0.3%, ומי שציפה לקבל את תחושת "ההיי", לבטח יתאכזב.
כל מרכיבי המריחואנה שבהם עושים שימוש בקפה הם מבית החולים צ'או פיה אבאהיבג'הר (Chaophraya Abhaibhubejhr Hospital), אוניברסיטת מיי ג'ו (Mae Jo) ואוניברסיטת סוראנרי (Suranaree).

צפו בקפה 420 בבנגקוק

בעלת המקום, יאדה פטיט (Yada Petite*) סיפרה לכלי התקשורת המקומיים כי היא ובן זוגה רצו להקים את בית הקפה הראשון לקנאביס במדינה ולכן עקבו אחרי השינוייים בחוקי המריחואנה. "רצינו להיות בית הקפה הראשון בתאילנד ואנחנו שמחים כי נעשה שינוי בחוקים הללו".