ממשלת מלאווי הציעה למייק טייסון להיות "שגריר הקאנביס" של המדינה. על-פי הדיווחים, מכתב רשמי בנושא נשלח למתאגרף האגדי על-ידי שר החקלאות של המדינה המזרח-אפריקאית.

המצב החוקי של הקנאביס במלאווי אינו חד-משמעי. החל מפברואר 2020 אושר במדינה שימוש בקנאביס לצרכים רפואיים ותעשייתיים, והיא נחשבת אחת מיצרניות הקנאביס האיכותיות ביותר בעולם. שימוש לצרכי פנאי, לעומת זאת, נותר בלתי חוקי. ועם זאת, גידול הקנאביס במלאווי הוא כה נפוץ כבר כל-כך הרבה שנים, שבפועל המוני אזרחים משתמשים בו, לרוב באין מפריע. יתרה מכך, תיירות קנאביס גם היא מושג שלא זר למקומיים, שנתקלים בהמוני מטיילים שבוחרים להגיע למדינה ולצרוך כמה מזני הקנאביס המשובחים בעו;לם.

כך או כך, הכספים שהמדינה מרוויחה באופן ישיר מגיעים, כאמור, מהקנאביס הרפואי ומהמפ (Hemp) תעשייתי. וכדי לקחת את הייצוא של הייצור המקומי צעד אחד קדימה, החליטה ממשלת מלאווי להביא פרזנטור ראוי, כזה שכולם בכל העולם מכירים.

"למרות כל היתרונות [של לגליזציה של קנאביס רפואי ותעשייתי], מלאווי לא תוכל לעשות זאת [לייצר רווח מייצוא] לבד, מכיוון שהתעשייה מורכבת ודורשת שיתופי פעולה. לכן אני רוצה למנות אותך, מר מייק טייסון, כשגריר הקנאביס של מלאווי", כתב שר החקלאות לטייסון בתחילת נובמבר.

מייק טייסון הוא בהחלט דמות שנויה במחלוקת, עם עבר מפוקפק בזירת האגרוף, ומפוקפק עוד יותר מחוצה לה. אבל אין ספק שמדובר בדמות מוכרת מאוד, ובאחד שבשנים האחרונות הפך למזוהה למדי עם תעשיית הקנאביס. יש לו מותג קנאביס משלו והוא יותר משמח להתראיין ולהביע את דעתו (החיובית מאוד כמובן) על הצמח.