בתום הליך שנמשך כ-4 שנים, זכתה חברת ספוטיפיי (Spotify) בתביעה שהגישה נגד יישומון בשם "פוטיפיי" (Potify), על השימוש בשם ובלוגו שדומה קצת יותר מדי לזה של אפליקציית המוזיקה המוכרת. פוטיפיי עוסקת בקישור בין יצרני קנאביס לבין לקוחות, והמילה "פוטיפיי" עצמה היא סוג של משחק מילים בין השם של אפליקציית ספוטיפיי (וזאת גם על-פי קביעת בית המשפט) לבין המילה "Pot", כינוי מוכר באנגלית למריחואנה.

החברה המפעילה את פוטיפיי,U.S. Software Inc  יזמה והגישה לרשם החברות בארצות-הברית בקשה לרישום השם כבר בשנת 2017. מיד לאחר הגשת אותה הבקשה פנתה ספוטיפיי בדרישה רשמית למנוע את השימוש בשם, בטענה שהוא עשוי לייצר את התחושה כי אפליקציית המוזיקה היא זו שמשווקת שרותי ממכר קנאביס תחת חסותה.

כעת מדווח כי רשם החברות הגיע להחלטה, באמצעות גוף משפטי פנימי של הארגון שנועד להכריע בדיוק במקרים כאלו. "מכיוון שהשמות כל-כך דומים באיך שהם נראים ונשמעים ובמבנה שלהם, קיים סיכוי שהקהל יקשר בין שני השמות וישייך אותם האחד לשני", נרשם בהצהרה הרשמית של רשם החברות.

משמעות ההחלטה היא לא שנאסר השימוש בשם פוטיפיי, שכן לא מדובר בתביעה אזרחית, אלא רק שהשם לא יירשם באופן רשמי ברשם החברות ולא יוענקו לחברת U.S Software Inc כל זכויות עליו.