יום חג חדש לתעשיית הקנאביס העולמית? זו, בכל אופן, השאיפה החדשה של גורמים רבים בתעשיית הקנאביס האמריקאית. היום – ה-10 ביולי – הוא התאריך החדש שבארצות הברית מנסים לבסס ולהפכו לעובדה מוגמרת כיום החג הרשמי של צרכני הקנאביס.

"חג החשיש", הם קוראים לו. הוא הומצא , כנראה, ב-2011, על ידי ראפר לא מצליח במיוחד בשם טאטסקרוק. בשנים האחרונות התפוצה שלו התרחבה, וחיפוש פשוט בגוגל יראה לכם שבהחלט קיימים אירועי 710 שנתיים, במעין פסטיבלים מצומצמים ושאר אירועים המציעים מוזיקה או דברים אחרים שאפשר לשלב בקלות עם קנאביס. ובארצות הברית, שם כמעט בחצי מהמדינות כבר יש לגליזציה מלאה של הצמח, הקהל שנחשף לקנאביס וגם לאירועים הסובבים אותו רק הולך וגדל.

אנשים מעשנים קנאביס (צילום: christopherbrownphotos, shutterstock)
מעשנים קנאביס | צילום: christopherbrownphotos, shutterstock

באופן "רשמי", ה-10 ביולי נועד להיות מוקדש לעישון חשיש ומיצויים אחרים של קנאביס. בכך הוא מובדל מה-20 באפריל, התאריך שמזוהה עם צמח הקנאביס יותר מכל יום אחר בשנה. אבל כנראה שזה לא באמת משנה, כי מי שאוהב לעשן קנאביס בצורה של תפרחות ורק רוצה סיבה למסיבה – היום הזה בהחלט יכול לספק לו אותה עם שלל אירועים ועם מבצעי מכירה אגרסיביים. וזו, כנראה, הסיבה העיקרית לכך שהיום הזה זוכה השנה לתהודה מוגברת.

חברות הקנאביס בארצות הברית התרבו בשנים האחרונות כמו פטריות הזיה אחרי הגשם. ובאמריקה כמו באמריקה – פתרונות מסחריים ומקדמי מכירות הם תמיד דבר מבורך. אז למה לחכות ליום אחד בשנה שמוקדש לקנאביס אם אפשר לקדם מכירות ולהפיץ את הבשורה ואת הסחורה גם ביום נוסף? מותגי קנאביס רבים השיקו היום מבצעים מיוחדים לרגל המאורע המומצא, וב-Yahoo מדווחים על צפי לעליה של 35% במכירות במהלך היום.

חשיש (צילום: Nao Novoa, shutterstock)
חשיש | צילום: Nao Novoa, shutterstock

ולמה דווקא היום? ובכן, מקור התאריך ה-10.7 הוא במספר 710. למה דווקא 710? כי אם הופכים את הספרות מלמעלה למטה המספר עשוי להיראות כמו המילה OIL באנגלית. פירוש המילה בעברית הוא שמן, מה שמזכיר לאנשים מסוימים שמן קנאביס, והרי לפניכם הסבר הגיוני לחגוג חג חדש, שהומצא למעשה כבר לפני יותר מ-10 שנים, אבל עכשיו בתעשייה האמריקאית מנסים למסד אותו.