סרט דוקומנטרי קצר בן 15 דקות מביא הצצה על סיפורם של הפללת שחורים בארה"ב בגין עבירות הקשורות לקנאביס. יותר ויותר מדינות הופכות ללגאליות בארה"ב ומנגד נשמעת טענה כי שחורים מקבלים עונשים חמורים ולא פרופורציונאליים.

הסרט שנקרא "לא סתם עוד יום" מביא את סיפורו של ליונל טייט, בחור שחור שנעצר בשנת 2015 בלוס אנג'לס בגין החזקת כמות קטנה של מריחואנה. טייט היה בזמנו שף צעיר והיה בדרכו לתת מקדמה לבעל נכס ששכר, כאשר שוטר עצר אותו וקישר בין סכום הכסף שהחזיק לעבירות של סחר בסמים. בית המשפט כזר עליו שלוש שנות מאסר על תנאי, במקום חמש שנים על פי העונש הקבוע בחוק. טייט, כך על פי הנתונים שמביא הסרט, הוא אחד מ-142,000 אמריקאים שחורים שנעצרו באותה שנה בגין החזקת מריחאונה. 70% מהם יחזרו לכלא. הסרט גם מביא ראיונות עם אימו והסניגגור שלו.

זהו נושא מאוד מורכב שאליו התייחסה בחודשים האחרונים גם קמלה האריס, עוד במהלך המירוץ לנשיאות וטרם מונתה לתפקיד סגנית הנשיא בממשל ביידן. האריס עסקה בבנית האמון מחדש מול אוכלוסיות שנפגעו בצורה הקשה ביותר במדיניות המלחמה בסמים, בפרט גברים שחורים. "יש לי מחוייבות להחריג את ההפללה של מריחואנה ולמחוק את האישומים כנגד אנשים שהורשעו בעבירות", צוטטה למגזין GRIO. "כשמסתכלים על המלחמה הנוראית בסמים וההשפעה הלא מידתית של אותה מדיניות על גברים שחורים וכמות הרישומים הפליליים שנעשו או מנעו מאנשים את היכולת להתקדם בתחום התעסוקה, הדיור ועוד הטבות בסיסיות".

במגזין forbes פורסם ראיון עם יוצר ומפיק הסרט, ריקי רודס. רודס תיאר כי מה שביא אותו ליצור את הסרט הם הנתונים המטרידים, ךצד תעשייה משגשגת שמגלגלת מיליארדי דולרים. הסרט יוקרן בבכורה עולמית בפסטיבל הסרטים הבינלאומי בסן לואיס אוביספו.