משה פייגלין // חבר כנסת ופעיל חברתי

גיל: 58

תרומה עיקרית

משה פייגלין הוא אחד מחברי הכנסת הבולטים ששם את הלגלזיציה במרכז השיח הפוליטי.  הוא קידם תהליכים רבים להרחבת היקף הרישיונות לחולים ולהוצאת הקנאביס מפקודת הסמים המסוכנים. ב-2019, הקים את מפלגת 'זהות' וגייס אליה גם אתהאקטיביסט והסטנדאפיסט  גדי וילצ'רסקי (עידן מור) וכחלק מהמצע קרא ללגליזציה מלאה של קנאביס בישראל.

איך התגלגל למהפיכה הירוקה

ההיכרות של פייגלין עם יתרונות הקנאביס הייתה מהמקום האישי ביותר. אביו של משה, יעקב צבי פייגלין ז"ל, לקה לפני 15 שנים במחלת הסרטן. ד"ר ג'וני גרינפלד, שכונה על ידי מטופלים רבים באותה תקופה בשם "המלאך", רשם עבורו קנאביס רפואי. ההשפעות החיוביות היו ניכרות וכגודל ההתרגשות מהיתרונות שבטיפול החדש, כך גם היה התסכול שחווה פייגלין כשהממסד הרפואי החל להצר את צעדיו של ד"ר גרינפלד. מאחר ולתפיסתם הנפיק הרופא כמות "מופרזת" של רישיונות לחולי סרטן, הוא הוגבל להנפקת מרשמים שלא יעברו את 100 הגרמים למטופל וסמכויותיו לנפק רישיונות ללא אישור משרד הבריאות נשללו ממנו.

בתגובה לכך, פייגלין פרסם ב-Ynet מאמר שקורא ללגליזציה בישראל. זוהי הפעם הראשונה שפייגלין מביע את עמדותיו בתחום ומול אוכלוסייה שנחשבת די שמרנית בישראל, המאמר הזה תופס רבים מהמקורבים לו והתומכים בו בהפתעה מוחלטת. עבור פייגלין, שמאמין שרק מרחב בו תרבות יכולה להתפתח מתוך חירות תוכל להיות נאורה ולפתח זהות יהודית אותנטית, קידום הלגליזציה הוא חלק בלתי נפרד מהמשנה הפוליטית שלו.

איפה הוא היום?

פייגלין הוא יושב ראש מפלגת "זהות" ופועל לקידום לגליזציה בפן החברתי והפוליטי במגוון אפיקים.

מי התורם החשוב ביותר לתעשיית הקנאביס מבחינתך?

 "רוב האנשים שציינת מאוד ראויים ועשו רבות לקידום התחום. כל אחד מהם נתן את חלקו ברגע הנכון ועוד רבה הדרך עד שנחיה בתודעה של חירות. לא רוצה להכריע ביניהם".

איך היית רוצה לראות את עתיד תעשיית הקנאביס בישראל?

"החזון שלי הוא שכל אדם בגיר יוכל להשתמש בקנאביס כאוות נפשו. תפקיד המדינה צריך להיות גוף רגולטורי שיסדיר את הסחר, הייצור וגיל הצריכה".

המהפיכה הירוקה: 14 האנשים ששמו את ישראל על המפה