בשנים האחרונות, לאחר שהחל להתגלגל תהליך הלגליזציה בארה"ב, שמות של זני קנאביס הפכו לעניין מובהק של שיווק ויחסי ציבור. כשחברת קנאביס מהנדסת זן חדש, היא נעזרת באנשי קריאייטיב כדי לתת לו שם המבוסס על הזנים ממנו נגזר, אבל עם טוויסט שיהפוך אותו לאטרקטיבי ובולט עבור הלקוחות הפוטנציאליים. וגם בתעשייה הזאת, כמו בכל אחת אחרת, הדבר שהכי עוזר למכירות זה להצמיד מוצר לפרסונה מוכרת, עדיף כמה שיותר מוכרת. בתחום הקנאביס, כשחברה מחליטה לקרוא לזן שלה על שמו של אישיות מפורסמת, זה ככל הנראה סמל הסטטוס האולטימטיבי. אז תשכחו מסאוור דיזל, פרפל הייז, ווייט ווידו או אפגן קוש – הנה כמה שמות של זנים שעושים כבוד למוזיקאים, שחקנים, אקטיביסטים ואפילו נשיא לשעבר. יש לקוות שהם גאים בעצמם.

סנופ דוג

זה היה יכול להיות מאוד משונה אם מלך הגאנג'ה הבלתי מעורער, שכולו הוויית קנאביס אחת גדולה, לא היה זוכה לזן על שמו. סנופ דוג מנרמל שימוש בקנאביס במשך עשרות שנים, והוא כנראה הסטלן המפורסם בעולם, עם צוות מגלגלים מקצועיים, חברת קנאביס בבעלותו ולא אחד אלא שני זנים הקרויים על שמו. The Snoop Dogg OG הוא זן היברידי עם דומיננטיות של אינדיקה, ואילו Snoop’s Dream, גם זן היברידי, משלב את שני הזנים האהובים על הזמר.

סנופ דוג מעשן קנאביס (צילום: Sterling Munksgard, shutterstock)
סנופ דוג | צילום: Sterling Munksgard, shutterstock

בלו אייבי קרטר

היא לא מספיק מבוגרת בשביל שיהיה לה רישיון נהיגה, אז היא בטח לא בגיל החוקי לעישון קנאביס, ובכל זאת, בתם הבכורה של ביונסה וג'ייזי זכתה לזן וויד על שמה רק משום שנולדה להורים הכי נכונים שיש. בת ה-11 היוותה השראה לזן קנאביס הנושא את שמה כבר כשנולדה. מדובר בזן היברידי עם אינדיקה דומיננטי, ועל פי הדיווחים הוא חזק במיוחד. עוד עשר שנים יהיה אפשר לברר אם בלו מחבבת אותו גם.

ביונסה ג'יי זי ובלו אייווי בטקס פרסי הגראמי 2018 (צילום: GettyImages - Christopher Polk)
בלו אייבי קרטר עם אמא ואבא | צילום: GettyImages - Christopher Polk

ברק אובמה

הנה שם שלא היינו מצפים למצוא ברשימה כזו, אבל מתברר שהנשיא לשעבר הוא דווקא מתומכי הצמח, ולכן זכה להומאז' בדוגמת זן על שמו. אובמה הצהיר בעבר על האמפתיה שלו כלפי הצמח וכלפי מעשנים, והוא גם הודה שהוא סבבה עם לשאוף לריאות פה ושם. הוא מעולם לא התנגד ללגליזציה שנקטו בה המדינות, למרות העמדה הפדרלית השלילית בנושא, והוא גם באמת אחד האנשים המגניבים שהומצאו. הזן שנקרא על שמו, Obama Kush, הוא מסוג אינדיקה, והוא הכלאה בין אפגן קוש ואו.ג'י קוש, בין הזנים הפופולריים שיש.

שמורות הטבע המופלאות, ברק אובמה (צילום: צילום מסך מתוך טריילר, נטפליקס)
ברק אובמה | צילום: צילום מסך מתוך טריילר, נטפליקס

מרגרט צ'ו

היא שחקנית, קומיקאית, סטנדאפיסטית, אקטיביסטית של זכויות להט"ב וגם חובבת מריחואנה ידועה. מרגרט צ'ו מוכרת בזכות קטעי הסטנדאפ הקורעים שלה, והיא תמיד תמכה בלגליזציה וזכויות מעשנים, והריספקט לא איחר להגיע בדמות זן על שמה. Margaret Cho-G הוא זן היברידי שגם מבוסס על האו.ג'י קוש המפורסם ועל כמה זני משנה, והמעריצים מבטיחים שיש לו השפעה חזקה שמבטיחה גם התקפי צחוק.

מרגרט צ'ו (צילום: shutterstock)
מרגרט צ'ו | צילום: shutterstock

מייקל פלפס

ריאות של שחיין אולימפי כנראה לא הולכות הכי טוב עם שאכטות (או שאולי כן?). אבל כנראה שאתה יכול גם להיות בעל 18 מדליות זהב וגם לצרוך קנאביס. למייקל פלפס לא עשו חיים קלים כשתמונה שלו מעשן מתוך פייפ נחשפה בתקשורת, הוא חטף וגם התנצל. כל זה היה ב-2009, הרבה לפני שתהליך הלגליזציה האמריקאי החל. אבל הידיעה שאליל ספורטיבי כזה אוהב וויד עשתה את שלה, ופלפס זכה בזן משלו. Michael Phelps OG הוא זן היברידי המבוסס על OG Kush וזנים נוספים, וכולנו תקווה שאף אחד לא יצטרך להתנצל יותר על השאכטה שלו.

מייקל פלפס (צילום: Paolo Bona, shutterstock)
מייקל פלפס | צילום: Paolo Bona, shutterstock

צ'רלי שין

כוכב הטלוויזיה סיפר שרק לפני כמה שנים הוא ניסה לעשן בפעם הראשונה, אבל זה לא מנע ממנו לקפוץ על העגלה של תעשיית הקנאביס. הוא השיק ליין של עטי אידוי שהוא מחבב, וזכה לקבל זן על שמו. הזן המדובר הוא היברידי, ונקרא Charlie Sheen, או בשמו המלא Charlie Sheen OG. הוא לא מכיל כמות גבוהה מדי של THC, ונאמר עליו שהוא רגוע וזורם, מה שכנראה אי אפשר לומר על צ'רלי עצמו.

צ'רלי שין, 2019 (צילום: shutterstock)
צ'רלי שין | צילום: shutterstock

טייגר וודס

הנה עוד ספורטאי מפורסם שחיבתו לצמח ידועה ומוכרת, והוא מוכן להודות בה בפה מלא. טייגר וודס, שחקן הגולף המפורסם בעולם ואלוף עולמי בלתי נדלה, כל כך מחבב וויד, שהוא אפילו נעצר כשהוא נוהג תחת השפעת אלכוהול, והתברר שהוא פשוט מסטול מאוד. המשטרה שעצרה אותו מיהרה לחשוף את זה לעולם. לטייגר זה כנראה לא הזיז, להיפך – הוא זכה לזן על שמו בתור כבוד. הזן Tiger Woods, מבוסס על סאטיבה בלבד, והוא פחות עשיר ב-THC, ולכן ממליצים עליו למעשנים מתחילים בתור זן כניסה רגוע.

טייגר וודס (צילום: getty images)
טייגר וודס | צילום: getty images

סטיבי וונדר

זה משעשע למדי שסטיבי וונדר בכלל לא מעשן קנאביס. הוא סיפר שלפני שנים הוא ניסה וזה לא ממש השפיע עליו טוב. אבל המוזיקה המושלמת שלו היא כנראה סיבה מספיק טובה לפרגן לזמר האגדי בזן על שמו. Stevie Wonder הוא זן היברידי עם סטיבה דומיננטית, ונטען עליו שהוא עושה נעים בכל הגוף ושיש לו השפעה מרימה ומשמחת על המוח. מטופלי קנאביס מחבבים את הזן הזה בזכות הסיוע שלו עם מיגרנות, בחילה וכאבים.

סטיבי וונדר (צילום: s_bukley, shutterstock)
סטיבי וונדר | צילום: s_bukley, shutterstock

באטמן

הוא לא סלב אמנם, הוא לא קשור לתעשיית המריחואנה וסביר להניח שהוא גם לא מעשן – אבל משום מה באטמן, אחת הדמויות הבולטות בעולם הקולנועי של DC, זכה גם הוא לזן על שמו. Batman OG נקרא אחר לוחם הצדק בגלימה השחורה ,הוא מבוסס על אינדיקה בלבד ונחשב לבעל אפקט חזק על הגוף ורגוע בראש.  

באטמן (צילום: 
Serge Kutuzov, unsplash)
מה הוא עושה שם למעלה? | צילום: Serge Kutuzov, unsplash