עישון הוא אינו מומלץ, גם כשמדובר בצריכת קנאביס. אבל מעבר לבעיות הבריאותיות שהוא עלול ליצור, הוא גם גורר תופעות לוואי לא פשוטות, בהן תחושת צריבה בגרון, קול מחוספס ושיעול כרוני. התופעות הללו עלולות לקרות בקרב מטופלי נקאביס רפואי, כמו גם צרכנים. בעיקר בקרב כאלה שמעשנים קנאביס נקי ללא תוספת, אז יש נטייה גדולה יותר לצריבה בגרון.

מה שקורה הוא, שכתוצאה מהעישון הפה והגרון נוטים להתייבש. זה קורה כתוצאה מכימיקלים שנשאפים, ביחד עם אוויר חם ויבש. כל אלה ביחד עלולים לגרות את הגרון. מחקרים שנעשו על ידי האיגוד הלאומי של שימוש בסמים בארה"ב (NIH) הוכיחו כיי בעת עישון קנאביס, נשרפים גם מוצרי בעירה מסרטניפ, ולכן משתמשים מפתחים לעתים כאבי גרון.

הנה כמה פתרונות שעשויים לסייע ולהרגיע את הגרון אחרי עישון.

צרכו הרבה נוזלים

עישון מייבש את הגרון והפה, לכן עבור מי שצורך קבוע קנאביס, מומלץ להוסיף 50% נוספים של נוזלים, מעבר לכמות הממוצעת שאתם צורכים. עישון ממושך ללא שתיית מים עלול להזיק ולכן צרכו מים לפני, במהלך העישון ולאחריו.

הימנעו מאוכל חריף

עישון מריחואנה מעורר תיאבון אצל מעשנים, במצב בו הגרון צורב, עדיף להימנע מארוחות חריפות. האופי החומצי של אותם מאלכים, עלול להחמיר את הדלקת בגרון. הימנעו מפלפל צ'ילי, רטבים חריפים ואפילו אגוז מוסקט. במקומם, מומלץ לצרוך ארוחות מרגיעות שמחזקות את המערכת החיסונית, כמו מיצי ירקות ופירות ורטבים שלא מגרים את הקיבה. לפני שאתם מעשנים, וודאו שהמקרר מלא במאכלים מזינים. גם גלידה מאוד מזייעת במקרים הללו.

גרגרו עם מי מלח חמים

גרגור עם מים מלוחים הוא תרופת סבתא מוכרת שמקלה על כאבי גרון, שיעילה גם במקרים הללו. חממו כמות קטנה של מין, הוסיפו 3 כפות מלח לכל היותר והמתינו שיתמוסס במים. גרגרו לפחות 30 שניות ורגע לפני שאתם יורקים את המים, גרגרו עוד כמה שניות. התוצאות יורגשו אחרי כמה דקות או כמה שעות, לכ היותר.

הפחיתו את כמות הקנאביס שאתם צורכים

הסעיף הזה לא רומז שאתם צריכים להפסיק לעשן, אבל ניתן להפחית את כמות העישון, בטח בשמן שהגרון כואב. כך תסייעו לרקמת הגרון ולסינוסים להישטר לחים ופחות מגורים.

הנה עוד כמה עצות שעשויות לסייע:
לקקו דבש או לימון.
הימנעו מקפאין.
שתו תה ירוק או חליטות תה עם פירות.
החליפו את המקום בו אתם מעשנים ליותר מאוור.
רכשו וופרייזר או מכשיר אדים כדי להכניס לחות לאוויר בבית.
נסו שיטה אחרת לצריכת קנאביס- דרך הפה או באידוי.