המספרים לא משקרים: משלוחי קנאביס רפואי יכולים להוזיל את המחיר הכולל החודשי עבור מטופלים רבים. כמו בנוגע למרבית מוצרי הצריכה, הייתם מצפים שמשלוח יהיה יקר יותר לעומת איסוף עצמי. אז למה שבתחום הקנאביס הרפואי הדברים יהיו שונים? ובכן, קנאביס אכן אינו שונה ממוצרי צריכה אחרים, ובשל כך אתם יכולים לבחור בין זנים שונים ולקנות מאיזה בית מרקחת שתרצו, וכך גם להשפיע על המחיר אותו אתם משלמים.

המידע הכי חשוב שעליכם לדעת הוא שמחרי ההזמנה במשלוח יכול להיות נמוך ממחיר הקניה באיסוף עצמי. הסיבות לכך: ישנם כיום מאות זנים שונים בשוק הקנאביס בישראל. יש זנים יקרים ויש זנים זולים. כל מטופל יכול לבחור מה מתאים עבורו ולכיס שלו. בנוסף, בתי מרחקת בארץ עושים משלוחים, ויתרה מכך – רבים מהם עושים משלוחים לכל חלקי הארץ, ובמחירים סבירים ביותר. במקרים רבים תוכלו לקבל משלוח בחינם החל מכמות הזמנה מסוימת (30 גרם במרבית המקרים), ורשת "סופר-פארם" תספק לכם משלוח חינם ללא תלות בגודל ההזמנה.

עוד במאקו קנאביס:

>> אלה בתי המרקחת שמוכרים קנאביס רפואי

>> השוואה: בתי המרקחת הכי זולים במחירי הקנאביס

>> בתי המרקחת שעושים משלוחי קנאביס בחינם

חשוב להיות מודעים לכך: כדי להוזיל מחירים לא חייבים להחליף את הזן בו אתם משתמשים, וגם לא בהכרח צריך לנסוע רחוק. האפשרות של משלוח קיימת, ובהחלט כדאי לחפש את המקום שמוכר את המוצר המתאים ביותר עבורכם במחיר הנוח מכולם. יתכן שההבדל במחירים יהיה שווה לכם גם את דמי המשלוח.

אריזות קנאביס (צילום: Atomazul, shutterstock)
צילום: Atomazul, shutterstock

כאמור, קנאביס רפואי אינו נמכר במחיר אחיד בכל בתי המרקחת בארץ. ישנם זנים עם שונות במחיר, כך שניתן למצוא אותם במחירים שונים בבתי המרקחת. למשל, הזן "למון קוש" בקטגוריהT15/C3: ניתן למצוא אותו כיום בבתי המרקחת במחיר של 200 ש"ח, וניתן, אם מחפשים באתרים השונים, למצוא אותו אף ב-30 ש״ח. במקרה כזה, גם לאחר עלות שילוח (שבמקרה הזהֹ תעלה 30 ש"ח), הפער במחיר הוא עדיין אסטרונומי.

לפיכך, בהסתכלות על סל ההזמנה הממוצע של צרכני הקנאביס בישראל בחלוקה לפי ערים, ניתן לראות דוגמאות רבות לערים בהן הסל הממוצע במשלוח או באיסוף הוא זהה כמעט לחלוטין, ואפילו מקרים בהם הסל הממוצע במשלוח הוא זול יותר. כך למשל עפולה ורחובות, בהן סל ההזמנה הממוצע במשלוח זול בהרבה מאשר באיסוף עצמי. אין זה אומר שהחנויות עצמן בעפולה וברחובות מספקות משלוחים זולים יותר, אלא שהצרכנים באותן הערים קונים בזול יותר ובאופן נבון.

בין אם אתם גמישים בנוגע לסוג הזן שאותו אתם צורכים, ובין אם אתם פשוט ערניים להבדלי המחירים בין בית מרקחת אחד למשנהו, כדאי לגלות מודעות לצרכנות נבונה, בתחום הקנאביס הרפואי כמו בכל תחום אחר.

המידע לקוח מתוך אתר "כאנביס"