לקראת פסח ובחג עצמו, אנחנו עוסקים הרבה בכשרות. היום, שלא כמו בעבר, יש הרבה מאוד תחליפים איכותיים ללחם ולשימוש בקמח. אבל מה בנוגע לקנאביס?

בשנת 2019 קבע הרב זילברשטיין, חבר מועצת גדולי התורה ורבה של שכונת רמת אלחנן כי צמח הקנאביס מותר לשימוש גם בחג הפסח, במידה וגודל בחווה מפוקחת (וגם לאוכלי קטניות). לאחר בחינה ובדיקת הליך הייצור, הוא הביא אותו לביתו של גיסו, הרב חיים קנייבסקי והסביר לו כי "הריח של הצמח מרפא". על פי פסיקתו של קנייבסקי, קנאביס כשר לפסח, רק אם גדל תחת פיקוח. המשמעות היא שקנאביס שנקנה בשוק השחור לא נחשב לכשר. יותר מכך, פסק ההלכה הזה מתייחס לקנאביס רפואי ולא לשימוש בקנאביס לצרכי פנאי.

הקנאביס הוא צמח ולכן כמעט כשר באופן אוטומטי ולכן אינו זקוקה להסמכה מיוחדת, בדיוק כמו במקרה של מלפפון, בזיליקום או עלי תה. במקרה של חסה או גידולים ירוקים אחרים, המכילים חרקים שונים, יש הגבלות מסויימות על פי היהדות. אבל זה רלוונטי רק במקרה ואתם מעוניינים לצרוך קנאביס באכילה (אז תצטרכו לוודא שהוא נקי מחרקים).

במקרים של צריכה של רכיבי קנאביס דרך הפה, כמו שמנים או מוצרי CBD, הם עלולים להיות לא כשרים רק אם הכמונות המשמשות להכנתם מעבדות גם אוכל לא כשר, או מיוצרות במתקן שאינו מקבל שום םיקוח על כשרות.