רק כדי להבין את סדרי הגודל של כמות מטופלי הקנאביס הרפואי ברחבי העולם. בארה"ב, לדוגמא, יש למעלה מ-4 מיליון אזרחים שסובלים ממחלות, החל מחרדה, בעיות שינה, אפילפסיה, כאבים כרוניים, ומטופלים בעזרת הצמח. בישראל, יש כמעט 90,000 מטופלים.

מה זה מנת יתר?

מנת יתר מתרחשת כשהגוף סופג יותר מדי חומר. היא עלולה להיגרם על ידי תרופות מרשם, אופיואידים, מתאמפטמינים ואלכוהול. במידה ולא תהיה התערבות רפואית, היא עלולה להיות קטלנית.

האם שימוש בקנאביס עלול לגרום למנת יתר?

עוד לא נרשם מקרה רפואי של מנת יתר מקנאביס. יחד עם זאת, אלה שצורכים קנאביס בעישון, לרוב צורכים אותו עם טבק, מה ששם אותםן בסיכון לחלות בשורה של מחלות. הראפר סנופ דוג, מתאר כי הוא מעשן בין 10 ל-100 ג'וינטים ביום והוא בכל זאת "בחיים כדי לספר את הסיפור".

ההשפעה השלילית של שימוש בקנאביס

ההשפעה השלילית של צריכת קנאביס בעישון היא לרוב על מערכת הנשימה. על פי מחקר שפורסם במגזין European Respiratory Journal, הסיכון לחלות בסרטן הריאות עולה ב -8% בכל שנה של עישון קנאביס. רק בשנת 2018, סרטן הריאות היווה ברבע מכלל מקרי המוות בארה"ב ושיעור ההישרדות מהמחלה נמוך ב= 18.6% ממחלות סרטן אחרות. כאמור, עישון קבוע של קנאביס עלול להגדיל את הסבירות לסרטן ריאות. את ההפשעות של העישון ניתן למתן על ידי צריכה של קנאביס בדרכים אחרות, כמו באידוי, או על ידי צריכת שמנים.

האם קנאביס ממכר?

קנאביס עלול לגרום להתמכרות על ידי אלה שצורכים אותו, אמנם נוטים לקשר התמכרות לחומרים יותר קשים, אך היא באה לידי ביטוי כשהיא מתחילה לפגוע בהיבטים אחרים בחיים. כמו להוציא רוב כספו על קנאביס, או לוותר על חיי חברה וקריירה ולהקדיש את רוב זמנו בצריכה. גם במקרה של גמילה, בעיקר בשילוב של עישון קנאביס עם טבק,, עלולים לצוץ תסמינים שונים, בהם: עצבות יתר, עייפות, חשיבה מעורפלת ועוד.