שמן המפ המיוצר מצמח הקנאביס סאטיבה או מזרעי המפ. הוא מופק מהזרעים הקטנים, שאינם מכילים אותן רמות של תרכובות כמו הצמח עצמו, אך עדיין יש להם פרופיל עשיר של חומרים מזינים, חומצות שומן ותרכובות ביואקטיביות שימושיות.

מסייע נגד חצ'קונים  

שימוש בשמן המפ מחזק את העור ומאפשר להתמודדות יותר טובה עם זיהומים ובעיות כמו פצעים, אגזמות, אקנה ועוד. יתרונות אלה עשויים להיות כתוצאה מכמות גבוהה של שומנים מועילים ותרכובות מועילות אחרות בשמן.

חיוני לבריאות המוח

חומצות השומן בשמן ההמפ עשויות להועיל גם לבריאות המוח, שדורש שומנים בריאים רבים בכדי לפעול כראוי. שמן זרעי המפ עשיר גם בתרכובות אחרות שעשויות לסייע בהגנה על המוח.  מחקר שנערך לאחרונה בעכברים מצא כי תמצית זרעי המפ המכילה תרכובות פעילות אלה הצליחה לסייע בהגנה על המוח מפני דלקת. המחברים מציינים כי שמן זרעי המפ מכיל פוליפנולים, שעשויים למלא תפקיד בהגנה על המוח.

עוזר לבריאות הלב

שמן המפ עשוי להועיל גם לבריאות הלב, מחקרים שונים מצביעים על שיפור בבעיות בריאותיות שונות, כגון לחץ דם גבוה, טרשת עורקים ורמות כולסטרול בעקבות צריכה של שמן המפ.

סקירה שנערכה בשנת 2014 מסכמת כי נראה כי עלייה בחומצה אלפא-לינולנית, אחת מחומצות השומן בשמן המפ, מפחיתה את הסיכון למחלות לב וכלי דם. חומצת שומן זו, אותה מכנים הרופאים חומצה לינולנית, קיימת גם בשמנים דגים ובשמן זרעי פשתן. עם זאת, החוקרים קוראים לניסויים קליניים נוספים לאישור תוצאות אלו.

משכך כאבים

אנשים רבים משתמשים בשמן המפ כמשכך כאבים טבעי, ומציינים כי הוא יעיל במיוחד במיוחד במידה ומדובר בדלקת. סקירה שנערכה בשנת 2018 מציינת כי שמן המפ יעיל במיוחד לטיפול בסוגים רבים של כאב.

מסייע לשמירת האיזון ההורמונאלי

שמן המפ הוא שמן הזרעים היחידי המכיל חומצות שומן אשר יכולות לסייע לגוף לשלוט על האיזון המתבקש ברמות ההורמונים בגוף.
איזון של ההורמונים בגוף לאורך היום מאפשר לנו לשמור על רמות אנרגיה גבוהות יותר ולהרגיש חזקים יותר.

 מסייע לבריאות האינטימית

שימוש בסבון אינטימי מועשר בשמן המפ וברמת חומציות pH 3.5  (כמו פמינה שמן המפ) נמצא יעיל לשימור על איזון באזור האינטימי ותורם לחיזוק ההגנה של האיזור.

עוזר לווסת רמות סוכר בדם

שמן ההמפ מכיל פחמימות וסוכר ברמה נמוכה מאוד, ובמקביל לכך שהוא מכיל רכיבים בריאותיים נוספים אחרים. החלפת שמן טבעי אחר בשמן המפ יכול לסייע לאנשים עם רמות סוכר גבוהות בדם, לדוגמה אנשים שסובלים מלחץ דם גבוה או סוכרת, להתמודד טוב יותר עם תנודתיות הסוכר בדם.

פחות קפיצות של הסוכר בדם מובילה לשמירת אנרגיה טובה יותר ולצמצום עייפות או סחרחורות במהלך היום.

טיפול בפסוריאזיס

שמן המפ ידוע כמצרך מסייע לחולי פסוריאזיס. בעוד שהשמן אינו תרופה למחלת העור הקשה הזאת, הוא בהחלט פתרון טבעי שיכול להקל משמעותית על התסמינים של המחלה.

מוריד רמות כולסטרול רע

שמן המפ הוא השמן הצמחי היחידי שמכיל ריכוז אומגה 6 גבוה מאומגה 3, בעקבות כך, שמן ההמפ מסוגל לסייע בהורדת רמות הכולסטרול על ידי האצת חילוף החומרים. בעזרת האצת הוספת שמן המפ לתזונה היומית אנו יכולים לשרוף יותר שומנים בקצב מהיר יותר, וכך אנו מונעים מכולסטרול להצטבר על דפנות כלי העורקים שלנו.

מרכך טבעי לשיער

שמן המפ מכיל הרכב שומנים המעשירים ומחזקים את זקיקי השיער. שמן המפ מכיל סגולות רבות לשיער ולקרקפת כגון ריכוך השיער, הענקת לחות לשיער ושמירה על חוזק בסיס השערה.