אירופה

תהליך הלגליזציה או אי ההפללה, נמצא בשלבים שונים במדינות אירופה, בהן, בלגיה, קרואטיה, אסטוניה,פורטוגל, רוסיה, ספרד, שוויץ, הרפובליקה הצ'כית, נורווגיה ואוקראינה. למעט המדינות הללו, בשאר היבשת צריכת קנאביס נחשבת ללא חוקית, אבל בפועל נוטים להתעלם ממנה, אלא אם כן נתפסת לבדיקה על ידי משטרה מקומית, מסיבה כלשהי. באופן כללי, אפשר להימנע מהסיכוי להיתפס על ידי עישון או אידוי דיסקרטי. זו המלצה שכדאי לאמץ באופן כללי ברחבי העולם, מאחר ואת הריח שמפיץ קנאביס קשה להסתיר.

המשטרה המקומית תעלים עין, לרוב, במקרים של כמויות קטנות וצריכה אישית. אם מדובר בכמויות גדולות, זה עלול להיתפס כאקט של סחר. לכן עדיף להימנע מכך.

 אמריקה והקאריביים

בקנדה וארה"ב קנאביס נחשב לחוקי או תחת תהליך לגליזציה. כמו במקרה של אירופה, עדיף לשמור על דיסקרטיות, גם במקרים בהם הוא נחשב לחוקי באותה מדינה, מאחר ויש לא מעט מתנגדים לו.

ג'מייקה היא המדינה היחידה בדרום ארצות הברית, שקנאביס הוא חלק בלתי נפרד מהתרבות שלה היא. אולם יש עוד מדינות רבות שהצמח בהן נחשב לחוקי, או חוקי באופן חלקי. אפשר למנות בהן את ארגנטינה, בליז, קולומביה, קוסטה ריקה, אקוודור, מכסיקו, פרו ואורוגוואי. במדינות הללו, עדיף לשאת כמות קונה לשימוש עצמי, על מנת לא להסתבך עם הרשויות.

המזרח התיכון ואסיה

ביבשות הללו, ההמלצה הגורפת היא להימנע מצריכת קנאביס. למעט דרום קוריאה (שם בעיקר משמש למטרות רפואית) ושמועות על צפון קוריאה שעליהן יש מחלוקת.המדינות בהן לא מומלץ לעשות שימוש בקנאביס כוללות את יפן, קוריאה הצפונית והדרומית, איחוד האמירויות, מלזיה, פקיסטן, סינגפור וטורקיה. מדינות שאתם יכולים להרגיש בהם נוח לצרוך הן קמבודיה, הודו ולאוס. נקודה חשובה, שהיא שהיחס כלפי זרים הוא באופן אוטומטי יותר נוקשה ולכן מומלץ להיות זהירים. 

אוסטרליה, ניו זילנד ואפריקה

נכון לעכשיו, קנאביס למטרות פנאי אינו חוקי בכל המדינות הללו. באסטרליה וניו זילנד, נוטים שלא לאכוף את החוק, אבל אם נתפסת עם כמות קטנה, סביר להניח שלא יתיחסו לכך כעבירה. באפריקה, אכיפת חוקי הקנאביס היא לא יעילה, בדרך כלל, בלשון המעטה. אבל במידה ונתפסת, העונש עלול להיות חמור, במיוחד באתיופיה וניגריה. בדרום אפריקה היחס קצת יותר סלחני, אבל מומלץ לא לנסות את מזלך.