חוקי הקנאביס בכל מדינה בעולם: תמונת מצב מעודכנת

עודכן: 31 באוגוסט 2023

עד לפני כמה שנים ספורות  הפרויקט שלפניכם כלל לא היה רלוונטי, מסיבה פשוטה - השימוש בקנאביס היה בלתי חוקי כמעט במאה אחוז ממדינות העולם. אבל בעשור האחרון – המהפכה יצאה לדרך  ודברים השתנו מהקצה לקצה במדינות רבות בעולם. השימוש בקנאביס זכה לעדנה מחודשת וללגיטימציה חברתית שלא ידע כמותם לפחות מאה שנים. לכן החלטנו שהגיעה העת להציג בפניכם את מפת הלגליזציה העולמית: מה הם חוקי הקנאביס בכל מדינה ומדינה על פני כדור הארץ.

מפאת קוצר היריעה, חילקנו את העולם לפי שלוש קטגוריות בלבד: 'חוקי', 'לא חוקי' ו'אי הפללה'. חשוב לציין שבכל המקרים השימוש בקנאביס, גם אם חוקי, מותר רק לאדם בוגר – כלומר החל מגיל 18 או 21 שנים, כתלות במדינה בה אתם נמצאים.

לא כללנו התייחסות לחוקי קנאביס לשימוש רפואי בלבד, על אף שהדבר אכן חוקי במדינות רבות מאוד. הסיבה לכך היא שאותם החוקים הם לחלוטין לא רלוונטיים עבור מרבית התיירים. במידה ואתם בעצמכם מחזיקים ברישיון לקנאביס, יש לתרגם את הרישיון ולברר היטב את הנהלים בכל מדינה ומדינה בטרם טסים. בנוסף, לא כללנו התייחסות ספציפית לרכיב הקנאביס CBD, שברוב העולם המערבי כבר מתירים את השימוש בו ללא כל מגבלה.

עוד דבר שחשוב לדעת, בין אתם מטופלי קנאביס רפואי או צרכנים, הוא שבכל מדינה החוקים הם למעשה קצת יותר מורכבים: גם במדינות בהן יש לגליזציה, קיימות מגבלות שונות: ברובן קיימת מכסה לכמות המוגדרת לשימוש עצמי; בחלקן אף חל איסור על עישון במקומות ציבוריים. במדינות בהן מוגדרת אי הפללה לצרכני קנאביס, עדיין קיימת ענישה - פשוט ללא פתיחת תיק פלילי. אופי הענישה משתנה ממדינה למדינה, ועלול להגיע לקנסות כבדים ביותר ואף לעונשי מאסר קצרים.

אל תסתמכו על הפרויקט שלפניכם כעל מורה הדרך שלכם לצריכת קנאביס בעולם הגדול. ראו בו מדריך כללי, אמצעי הכוונה. אם ברצונכם לצרוך קנאביס במדינה מסוימת, כדאי שתדעו היטב את חוקי המקום. אבל אם אתם רוצים לדעת האם זה בכלל רלוונטי – הפרויקט הבא הוא בשבילכם.

פרוייקט לגליזציה מאקו קנאביס