לא ללכת לישון בלי לאכול מלפפונים, אחרת תתעורר עם הנגאובר; אל תערבבו אייריש קרים עם ספרייט כי זה הופך לבטון בבטן; ורק אנשים אמיצים מעיזים לשתות את התולעת בסוף המסקל - ואז הם יוצאים מדעתם. כן, כמו ששמתם לב -  יש המון מיתוסים הקשורים לאלכוהול ורוב רובם הם לחלוטין שטויות במיץ עגבניות עם וודקה וסלרי.

למרות שאנחנו מודעים לעובדה שהרבה מהאגדות האלה כלל לא נכונות, אנחנו מוצאים את עצמנו לא פעם עושים החלטות בהתאם - כמו למשל לשתות ליטר וחצי מים לפני שהולכים לישון כדי לא להתעורר עם כאב ראש. על כן, ובמיוחד לכבוד ה-1 באפריל, החלטנו לפצח עבורכם כמה מיתוסים שנוגעים לאלכוהול כדי שתוכלו לתכנן את ערבי השתייה שלכם בהתאם ולא ליפול לשטויות.

View this post on Instagram

A post shared by Absolut. (@absolutvodka) on

1. אלכוהול לא מייבש אתכם. למעשה, מה שאלכוהול עושה הוא להפר את איזון המלחים והמים בגוף - מה שגורם לכם בעצם להיות יותר צמאים. אגב, חשוב לציין שהתייבשות היא לא מה שגורם לכם לסבול מכאבי ראש. מים עודפים שמגיעים למקומות בגוף שהם לא אמורים להגיע אליהם והנפיחות שהם גורמים - זה בדיוק מה שגורם לכאבי ראש - אז תחשבו על זה בפעם הבאה שאתם חוזרים שיכורים הביתה ושותים בקבוק מים שלם לפני שאתם הולכים לישון.

2. יין "מבוגר" יותר הוא לא בהכרח טוב יותר. סקופּ: לכל בקבוק יין יש תאריך תפוגה, ולא, אתם לא יכולים לאכסן אותו לנצח. לכל סוג יש מידת יישון אידיאלית. ישנם יינות שרצוי לשתות תוך שנה מרגע בקבוק הבקבוק ויש כאלו שעדיף לתת להם הרבה יותר זמן במזווה. אגב, יש גם יינות שלא כדאי לשתות לפני ששכבו לפחות עשור באיזה חבית איפשהו בבטן האדמה - אחרת יהיה להם טעם מזעזע.

3. אלכוהול לא מחמם אותך. הסיבה שאתם מרגישים גלים של חום אחרי צ'ייסר של וויסקי היא בגלל שהדם שלכם מוזרם לעור מיד אחר כך. משמעות הדבר היא שאותו צ'ייסר בעצם גרם לדם לזרום אל העור במקום להישאר במקומות אחרים - נניח איברים פנימיים. כתוצאה מכך, עמידות הגוף שלכם לקור בעצם פוחתת, אפילו שזה לא נראה ככה למראית עין.

4. אפשר לערבב משקאות. כן כן, קראתם נכון. מכירים את זה שאומרים לכם להתחיל את הערב עם וויסקי, לעבור לרום, אז לוודקה ובסוף לקנח עם טקילה - אחרת זה יעשה לכם בלאגן בראש? אז זהו, שזה שטויות. ההנגאובר שיהיה לכם בבוקר תלוי אך ורק בכמות השתייה שאתם צורכים - לא במגוון המשקאות שערבבתם או לא.

5. לאלכוהול אין קלוריות. אבל הוא בהחלט יכול לגרום להשמנה. אלכוהול בעצם מפריע לפעולת המטבוליזם שלכם (חילוף החומרים בגוף), והגוף בעצם מתייחס לאלכוהול בתור רעל שיש לנקות מהמערכת כך שהוא בעצם מאט את כל המטבוליזם עד אז. 

6. אלכוהול לא מוחק תאים במוח. מחקר שבדק את המיתוס הזה קבע שמבחינת דחיסות הנוירונים (כלומר, תאי העצב במוח) - אין הבדל בין שתיין לכזה שמעדיף סודה. למרות זאת, התגלה שאלכוהול פוגע ביכולת ליצר נוירונים חדשים, אבל אל תדאגו - המוח חוזר לתפקד בצורה נורמטיבית ברגע שמפסיקים לשתות.

 

7. בטן מלאה לא מונעת השתכרות. מדובר באחד המיתוסים המפורסמים ביותר, ולפיו ארוחה גדולה מסייעת לכם להישאר פקחים - זה לא נכון. האוכל בבטן שלכם רק מאט את ספיגת האלכוהול בגוף ולעיתים אפילו יכול לגרום לכם לשתות יותר ממה שאתם רגילים, כי אתם לא מרגישים את ההשפעה. אז מהבחינה הזו, לשתות על בטן מלאה אפילו מגביר את צריכת האלכוהול במצבים מסוימים.