בחודשים האחרונים נגיף הקורונה גרם לעולם לעצור מלכת. בין התחומים שנפגעו יותר מכל, אפשר למצוא גם את סצנת המסיבות והפסטיבלים, שעצרה לחלוטין עם תחילת המשבר ולא ברור מתי, אם בכלל, תחזור לתפקד כמו בתקופה שלפני.

הדיג'ייז הגדולים בעולם, שרגילים להרקיד אלפי אנשים ברחבות, עברו לתקלט מול קהל הוירטואלי בסטים לייב שהתקיימו בזום, בטוויץ', פייסבוק ושלל פלטפורמות אחרות וידעו לנצל את הכוח שלהם כדי להתגייס למען מטורות חשובות. רגע לפני החזרה שחיי הלילה בישראל אמורים לחזור, אספנו לכם את הסטים הכי טובים ומיוחדים שנוגנו בזמן הקורונה.

מרטין גריקס מציג: רייב סירות   

ההולנדי, שחגג יום הולדת 24 בשבוע שעבר, היה אחד מהדיג'ייז היותר פעילים בזמן הקורונה עם לא מעט סטים לייב. בין הסטים הביתיים והסט בגג של האמסטרדם טוואר, יש אחד שבלט מעל כולם - הסט שקיים על סירת מרוץ.

גריקס סיפק סט ברמה גבוהה מאוד עם לא מעט חומרים חדשים שטרם שוחררו וכמובן כל הלהיטים הגדולים. המוזיקה המרימה של גריקס השתלבה נהדר עם הנופים המדהימים של הולנד. לנו נשאר רק לקנא במעריצים על הסירות שנהנו מסט משובח כל-כך ולא דרך מסך.

Tale of Us נרתמים למען מטרה חשובה 

גם צמד הטכנו האיטלקי נרתם לקרב העולמי נגד הקורונה ונתנו למעריצים את "Unity Live", סט בן יותר משעתיים, שכלל לא מעט מוזיקה חדשה של השניים.

טייל אוף האס, שנחשבים לאחד מהצמדים המובילים של הטכנו, סיפקו סט מלא בסאונד חכם ואפל אך גם מלא ברגש ועומק. במקביל לקיום הסט, השיקו אלבום אוסף שנקרא "Unity" ובו 31 טראקים שלהם ושל האמנים החתומים בלייבל שלהם, אפטרלייף. כל ההכנסות מהאלבום יתרמו ל"Lombardia’s Coronavirus relief fund", המסייעת לתושבים באחד ממוקדי ההתפרצות הקשים של הנגיף באיטליה.

דיוויד גטה מביא 12 מיליון צופים ומגייס 700 אלף דולר

אחד הדיג'ייז הכי אהובים בעולם החליט להתגייס למען האנשים שנפגעו מהמשבר וקיים סט מיוחד ממתחם מגדלי דירות יוקרתי במיאמי, שמטרתו לגייס תרומות לארגונים שונים ביניהם ארגון הבריאות העולמי, Feeding America, Feeding South Flora ו-Hopitaux De Paris.

בזמן אמת, צפו בסט של גואטה כ-12 מיליון צופים בלייב (ועוד כמה מאות שהגיעו לרחובות מתחת למתחם הדירות, בניגוד להנחיות) וגויסו כ-700 אלף דולר למען אותם ארגונים, כשהוא מבטיח שעל כל דולר שייתרם – הוא יתרום אחד בעצמו.

כצפוי מדיג'יי ברמתו של גואטה, הסט היה ורסטילי מאוד, מלא להיטים ושילב מצוין בין EDM לטכנו. “אני עדיין נרגש מהלילה המיוחד הזה שחלקתי עם רבים", אמר גטה. "תודה לכל מי שהצטרף ולכל מי שיכל לתרום. על אף שאלה זמנים מאוד לא רגילים, זה היה קסום להתחבר לכולכם באמצעות המוזיקה אתמול בלילה. הכי חשוב, שגייסנו כסף שיעזור למי שצריך את זה יותר מכולם".

Home Brewed של בלאק קופי

במשך שבעה שבועות, הדיג'יי הדרום-אפריקאי, שנחשב לאחד השמות המוערכים בסצנה העולמית,  מקיים את "Home Brewed", סדרה של סשנים שלו מתקלט בלייב מהבית וכרגיל אצל בלאק קופי, הם היו לא פחות ממדהימים.

מעבר למוזיקה המעולה והכל-כך ייחודית שלו, בלאק קופי השתמש בכוח שלו כדי לגייס תרומות לארגונים ועמותות שונות, ביניהן הקרן לסולדיריות של דרום אפריקה, שמבטיחה לעזור לאלו שנפגעו בוירוס במדינה ו"קורונה קר דרום אפריקה", שמבטיחה לספק אוכל ומים לתושבי המדינה שזקוקים לכך. בשבת, קיים בלאק קופי את הסשן האחרון (והמוצלח לכולם) ועדכן כי הצליח לגייס יותר מ-31 אלף דולר סה"כ לתרומות.

קסקייד עושה היסטוריה

הדיג'יי האמריקאי הפופולרי קיים סט היסטורי באחד מאתרי הטובה המפורסמים בעולם - הגרנד קניון. קסקייד הופיע על "הגרנד קניון סקייווק", הגשר המפורסם שעומד כ-4,000 מעל תחתית הקניון.

הסט של קסקייד היה מרים, כשכל להיטיו הגדולים נכנסו, אבל מה שנזכור ממנו יותר מכל הוא את הנוף העוצר נשימה של הגרנד קניון, שהפך את הסט לאחד מהיותר מרשימים שצולמו בזמן הקורונה. הסט המלא עדיין לא נמצא ביוטיוב, אבל אפשר להתרשם מהמוזיקה והנוף עוצרי הנשימה בוידאו המצורף.

 שרלוט דה וייט עושה שמח

הבלגית האהובה, שביקרה בישראל לא מעט בשנים האחרונות, ניגנה גם היא למעריצים לא מעט פעמים במהלך הסגר, אבל אם צריך לבחור סט אחד שבלט מעל כולם זה ללא ספק הסט הסט שלה מגג ביתה בגנט, בלגיה.

וייט, סיפקה סט עם סאונד עמוק יותר מבדרך כלל, כשבולטת במיוחד בניית הסט הנהדרת והשילוב יוצא הדופן שמשלב בין טכנו לטראנס. מי שהיה צריך הוכיחה נוספת ללמה היא נחשבת לאחת מהנציגות הבולטות של הדור החדש של הטכנו, בהחלט קיבל אותה בסט הזה.

 דיפלו ודילון פרנסיס חוגגים סינקו דה מאיו

שניים מהדיג'ייז הפופולריים בעולם התאחדו לסט אחד במטרה ולעזור לגייס כסף לקרן ששמה ל-" Restaurant Employee Relief Fund", קרן סיוע לענף המסעדנות בארה"ב, שנפגע קשות בשל נגיף הקורונה.

התוצאה? סט מטורלל שכולל גרפיקות הזויות לחלוטין ווייבים מוזרים מאוד מצד אחד, אבל מצד שני כולל מוזיקה מעולה ומיוחדת כמו שרק השניים האלה יודעים לספק.