שם: הפורום
משנת 1988
לוקיישן: באר שבע
ברמניות מיתולוגיות: אליה שפירא ויול סלין
סגור מאז הגל הראשון


מה אתה אוהב בחיי הלילה?
אני בעיקרון לא קשור לחיי הלילה, אני ילד חנון עם 5 יחידות פיזיקה שבעקבות הופעה של אביב גפן עשיתי טוייסט בחיים. אחר כך ראיתי שאני גם יכול לעשות מזה כסף. באיזה שהוא שלב גיליתי שיש לי הרבה מאוד תשוקה לעולם הזה. תשוקה לחלום על משהו ולהוציא אותו לפועל. זה שיש לך פנטזיה ואתה יכול להגשים אותה – זו חוויה מדהימה. לדוגמה, לפני שנתיים חזרתי מחו"ל אחרי שראיתי שם משהו שרציתי שיקרה גם אצלנו, ואז הרגע הזה שעמדתי ב-3 לפנות בוקר במרפסת בפורום, ואתה רואה כמה אנשים הפכו להיות חלק מהגשמת הפנטזיה שלך, ושכל הפרטים הקטנים שרצית שיקרו קרו– מהמוזיקה והסאונד ועד השומר בחליפה – זה סיפוק אדיר.

מה החוויה שנתנה לך השראה לקונספט של המקום?
מגיל מאוד מאוד צעיר, שכבר נכנסתי לפורום – השתדלתי כל הזמן לשאוב השראה מכל מיני מקומות נידחים שאין לנו קשר אליהם – וייבאתי את זה לפה. עקבתי באדיקות סביב מה שקרה בחיי הלילה בתל אביב ובעולם, ויצרתי מהכול משהו שלנו. אני כל הזמן שואב השראה מדברים לפורום, לאו דווקא מדברים שקורים בחיי הלילה. זה יכול להיות אפילו מסרט או מביקור בלונה פארק.

מועדון הפורום באר שבע (צילום: אדי גור)
היו לנו תוכניות מאוד גדולות לאביב ולקיץ, שלא יכלו לקרות בסוף | צילום: אדי גור


מה היה אצלכם בימים של טרום הקורונה?
התחלנו לעשות רצף של פסטיבלים גדולים שהיו אומרים להתפוצץ בקיץ האחרון. החלטתי להתחיל עם זה בחורף, כי בחורף רוב האירועים קורים מחוץ לתל אביב – בדצמבר עשינו שיתוף פעולה עם הסליפרס – והרמנו פסטיבל ארצי של טכנו עם DJים מאוד גדולים – האירוע הגדול השני היה בינואר, והאירוע השלישי היה ב-13 בפברואר. היו לנו תוכניות מאוד גדולות לאביב ולקיץ, שלא יכלו לקרות בסוף.

" לצערי הרב, חלק לא קטן מהמקומות לא ישרוד"איך אתה חושב שחיי הלילה ישתנו בעקבות הקורונה?
אין לי ספק שהסצנה תשתנה. אני לא יודע אם הקורונה תיגמר עוד חודשיים או עוד שנה, ולכן קשה להגיד איך זה יבוא בדיוק לידי ביטוי. קודם כל לצערי הרב, חלק לא קטן מהמקומות לא ישרוד, שזה שינוי שיכול לגרום להרבה השלכות – חלק יהיו קשורים למחירים – זה game changer רציני.

יש שתי גישות בחיי הלילה לגבי היום שאחרי – יש גישה שאומרת שאחרי הקורונה יהיה קשה להחזיר את האנשים לבלות. הם אחרי שנה בבית, עם יותר חששות ופחות כסף – אם הם קודם יצאו פעם אחת בחודש למועדון עכשיו התדירות תרד. נוצרה גם בזמן הקורונה תרבות של בילוי בבית, שזה ישפיע כמובן גם על המקומות. אנחנו ממש מפחדים שהגישה הזו תהיה מה שיהיה פה בסוף – אנחנו הראשונים שסגרו אותנו והאחרונים שיחזירו אותנו. צריך להבין שהמילה הכי קשה של הקורונה – "התקהלות" – היא הבסיס של הפרנסה שלנו.

"יבואו שנים מטורפות שלא ראינו לעולם, ואנשים ירצו להתפרק בלי סוף"


הגישה השנייה, ומה שאני מאוד מאוד מאמין שיקרה – שאחרי שהקורונה תיעלם לגמרי מהעולם, יבואו שנים מטורפות שלא ראינו לעולם, ואנשים ירצו להתפרק בלי סוף. הם לא רגילים לשבת כל כך הרבה בבית. סדר העדיפויות אמנם ישתנה, אבל אנשים הבינו שהחיים לא צפויים והם יעדיפו לחיות את הרגע. הדברים שאנשים חוו הפכו את האנשים לטובים יותר. אני צופה פה שנתיים מטורפות – יהיה פה טירוף של תיירים, מסיבות, ברים ופריחה של בילויים. אני חושב שיהיו דברים שבהם נצטרך להמציא את עולם הבילויים מחדש – אנחנו משקיעים בזה המון אנרגיות. אנחנו מקווים להביא את הבשורה.

הפורום בבאר שבע (צילום: אדי גוריאנסקית יחסי ציבור)
יש גישה שאומרת שאחרי הקורונה יהיה קשה להחזיר את האנשים לבלות | צילום: אדי גוריאנסקית יחסי ציבור


עוד משהו שאתה רוצה להגיד?
אני רוצה לשלוח את חיזוק לכל חיי הלילה בכל הארץ, שאנחנו כמובן נמצאים איתם בדיוק על אותה הסירה. זו תקופה מאוד מאוד קשה. אני מקווה שבזמן שאין מועדונים נצליח להתגבר על הפילוג ועל השסע הזה. זה מה שהכי כואב לי, ש-120 פוליטיקאים וכמה אנשי תקשורת, מצליחים לשחק במוח של 9 מיליון איש.