במוצאי השבת הקרובה, מועדון הבלוק בתל אביב יערוך את מסיבת ההיפ הופ החגיגית שלו שתנעל את קרנבל הפורים השנתי. אחד האמנים שאמור להופיע באירוע הוא הראפר השנוי במחלוקת דודו פארוק. שיתוף הפעולה "הסגנוני" הזה נחשב ליוצא דופן בין המועדון (שידוע בעיקר בגלל סגנונו הקשוח ומסיבות הטכנו) לבין הראפר הצעיר שמסעיר את המדינה פעם אחר פעם.

אחרי ההודעה החגיגית על המסיבה וההופעה, כעת נראה שהמועדון חטף קצת יותר מדי אש על ידי בליינים (או סתם גולשים אקראיים) על הבחירה בפארוק - כי שלשום בשעות הערב עלה פוסט בו נכתב: "כשפרסמנו את מסיבת הפורים של הבלוק במוצ"ש, נתקלנו בלא מעט תגובות מופתעות ומאוכזבות על הבחירה באמן כל כך שנוי במחלוקת", כתבו אנשי הבלוק. בהמשך טענו כי הם מבינים את מי שלא מתחבר לדמותו או שיריו של פארוק, אבל "עבורנו, חלק חשוב מחוקי המשחק באמנות הוא היעדר החוקים. בקלאב יש דברים שאסור לעשות - באמנות אין".

 

למרות זאת, מאות גולשים ובליינים תקפו את המועדון, זאת אחרי שאנשי "הבלוק" הגדילו והבהירו בפוסט כי מבחינתם הם מעוניינים לתת מקום לאמנות העכשווית (והוסיפו אפילו לינק לערך "סאטירה" בוויקיפדיה).

"אני בהלם שבתור מועדון שחרט על דגלו אפס סובלנות להטרדות מיניות אתם נותנים במה ופתחון פה לשוביניסט המיזוגן הזה עם המסרים המחפיצים והאלימים מינית שלו" כתבה גולשת שקיבלה יותר ממאה לייקים לתגובתה. "לא בושה לרצות להתפרנס - כן בושה לקרוא לדודו פארוק אמנות - זה מרגיש זלזול באינטילגציה של כולנו", כתב גולש אחר שזכה גם הוא לעשרות לייקים.

עוד תגובות שקיבלו תשומת לב גדולה בפוסט היו: "עד היום אני ועוד רבים אחרים היללנו אתכם כמקום הטוב בארץ וכרגע בשניה אחת פשוט יצאתם מהרשימה, ביזיון שאתם נותנים במה לדבר הזה ועוד רושמים 'הורים, הסיוט הגדול שלכם עומד להתחיל", "אם תגידו שהשיקול הוא כלכלי בלבד, אבין. אבל לתת טיעון מתפתל על אומנות זה קצת זלזול בקהל הקבוע שלכם, שאין ממש קשר בינו לבין הקהל של דודו פארוק", ו"זה כל כך מאכזב אותי רק בגלל שמהבלוק ציפיתי להיות מעל התופעה הזאת".

בתגובה למיני סערה שהתעוררה - הבעלים של המועדון, ירון טראקס, החליט להגיב בעצמו בדף הפייסבוק הפרטי שלו וכתב: "כל מי שקרא להחרים את הבלוק בתגובות - וגם קילל - ברוך שפטרנו. אם העיסוק בסקס או אלימות בצורה סאטירית ובוטה היה אסור על פי חוק - היינו מאבדים כל כך הרבה אמנות נשגבת לכל אורך ההיסטוריה".

היפים והנכונים: דודו פארוק בחלוק רחצה (צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", שידורי קשת)
לא יורד מהכותרות | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", שידורי קשת

לסיכום הנושא (לפחות לבינתיים), טראקס ענה בצורה צינית למדי לכל אותם מתנגדים להופעה והתופעה: "אז סבבה, הבנו שדודו פארוק הוא לא אמנות בשבילכם. סבבה, הבנו שאתם יודעים מה היא אמנות ומה לא, הבנו שכשחצי עולם קטל את אלביס, הביטלס, מדונה, הסקס פיסטולס, אביב גפן ועוד ועוד אמנים פרובוקטיביים בתחילת דרכם, אתם כבר אז ראיתם את הכישרון הטמון בהם, ידעתם שהם אמנים אמיתיים וגם הגנתם על זכותם לחופש ביטוי".

"הבנו שאתם נאורים, פמיניסטיים, מבינים באמנות, נלחמים נגד הטרדות מיניות אבל באמת, מגנים על הנוער הטהור שלנו שלא יתקלקל בטעות, חסידי אומות העולם ללא מטרות רווח. הבנו שטעינו, טעות שקרתה עקב בלבול מוסרי והחינוך הקלוקל שקיבלנו בבית הורינו. תודה לכם שהראיתם לנו את האור, עכשיו נלך בראש מורכן - אך אסירי תודה - לרשום במחברת אלף פעמים: לא נקשיב יותר למוזיקת השטן!".