אחרי שלל הביטולים שחווינו כולנו בפורים האחרון, מתברר שלא רק בארץ אירועים גדולים מתבטלים מסיבות כאלו ואחרות, וגם מעבר לים מסיבות ופסטיבלים גדולים מתבטלים ברגע האחרון. בזמן שאצלנו זה קורה בעיקר אחרי שהמשטרה נכנסת לתמונה ולא מעניקה אישורים מספקים, השבוע דווח כי בארצות הברית צפוי להתבטל פסטיבל "האולטרה מיוזיק" שבמיאמי מסיבה ביזארית במיוחד.

ביטולו של הפסטיבל המצופה הגיע לאחר שנטען כי קיומו צפוי לפגוע באיכות הסביבה באזור בו הוא אמור להיערך, ולאחר שעיריית מיאמי התכנסה השבוע כדי לדון בקיומו, מתברר שרוב חברי המועצה הצביעו נגד, זאת אחרי שהחוקרים מאוניברסיטת מיאמי טענו כי הווליום הגבוה של המוזיקה בפסטיבל צפוי לפגוע בדגים מסוג קרפדנוניים אותם האוניברסיטה שומרת במיכלים מיוחדים באזור החוף בו היה אמור להתקיים האירוע.

קרפדנוניים  (צילום: shutterstock | DiveIvanov)
תכירו, זן הקרפדנוניים | צילום: shutterstock | DiveIvanov

"הווליום הגבוה שצפוי באירוע והלחץ על החיות שיגיע בעקבותיו יכול להוביל לנזק בלתי הפיך של ירידה באיכות הרבייה שלהן", נכתב במאמר שהוגש לחברי המועצה. למרות זאת, החוקרים מודים כי אותו אפקט הוא לטווח קצר בלבד, אך עדיין יוביל לפגיעה מסוימת בחיות האזור.

נכון להיום, ואחרי שמועצת העיר הצביעה נגד קיומו, נראה כי הפסטיבל הענק עומד לפני ביטול סופי אלא אם כן יימצא פתרון ומיקום חלופי לקיומו. אנחנו, כמובן, מבטיחים להמשיך ולעקוב אחרי הסיפור המוזר הזה ולעדכן על החלטתה הסופית בנוגע לקיומו.