מי שבנה על חזרה בקרוב של חיי הלילה בישראל, קיבל מכה כואבת במהלך סוף השבוע האחרון. הרשויות בסיאול הודיעו אתמול על סגירת כל המועדונים והברים בעיר, שוב, לאחר התפרצות של יותר מ-20 הידבקויות ומתוך חשש לגל שני של הידבקות בנגיף הקורונה.

לפי הדיווחים, ההתפרצות והסגירה של המועדונים והברים מגיעה בעקבות גבר כבן 29, שנמצא חיובי בבדיקת קורונה ביום רביעי לאחר שבילה ב-3 מועדונים בשכונת איטאון בשכונה במהלך הסופ"ש הקודם. הרשויות מסרו כי הם כעת מאתרים יותר מ-7,000 איש שבילו ב-5 המועדונים שבאזור.

"רק בגלל חוסר אחריות של מספר אנשים כל המאמצים שלנו יכולים לרדת לטמיון", אמר ראש העיר של סיאול, פארק וון-סון במסיבת עיתונאים. לפי הדיווחים, ראש העיר סיפר שלפחות 40 מהדבקות החדשות קושרו לחיי הלילה, למרות שקוון ג'ון ווק', בכיר במרכז לבקרת מחלות ומניעתן בדרום קוריאה טען כי בינתיים יש רק 27 נדבקים שקושרו למועדונים באופן רשמי.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by FIGTREE (@figtr2.01) on

דרום קוריאה עשו עבודה יפה בכל הקשור להשתלטות הנגיף מבלי לסגור את הכלכלה לגמרי. בימים האחרונים המדינה קוראת לאזרחים לצאת ולחיות את שגרתם החדשה, אך כעת, במדינה חוששים שההתפרצות במועדוני הלילה תוביל לעיכוב בפתיחת בתי הספר שהיו אמורים להיפתח בשבוע הבא.