פסטיבל הברנינג מן (Burning Man), אחד מהאירועים המסקרנים ביותר בעולם שמתקיים בכל שנה במדבר הסלע השחור שבנבדה, לא התקיים השנה בגלל הקורונה. בדרך כלל כ-70 אלף איש מקימים בלב המדבר עיר אלטרנטיבית וזמנית. אז מה הם יעשו השנה? למארגני ה"ברנינג" יש הפתעה.

לפני מספר ימים, שוחרר טריילר ראשון לסרט דוקו מיוחד, Burning Man: Art on Fire ("ברנינג מן: אמנות באש") שאמור לחשוף את תהליך הקמת העיר בה אנשים חיים, בונים מיצבי אומנות ומנהלים שגרה קצת שונה במשך תשעה ימים. הסרט יבוים על ידי ג'רלד פוקס והמפיקה סופיה סוויר.

בעזרת הסרט אפשר להבין קצת יותר מה עומד מאחורי המחשבה של הקמת עיר שלמה שעתידה להיהרס בסופו של דבר. אגב, אם תתייחסו לברנינג מן ליד תושבי הסלע השחור כפסטיבל או משהו בסגנון הם סביר להניח יכעסו עליכם. לפי התושבים מדובר ב"תערוכת האמנות הגדולה ביותר בעולם", כפי שנפתח הטריילר המסקרן.

"זה המקום הכי רוחני שהייתי בו ולא קשור לדת", מספרת תושבת אחר בעיר. אמנם רבים מעידים על חוויה רוחנית גבוהה מאוד, השתתפות באירוע אכן מוציאה לא מעט כסף מהתושבים. ל"מתכלבים" זה יכול לעמוד על כ-1,300 דולר, אך לחבר'ה הרציניים זה כבר יכול להגיע לסכום של 20 אלף דולר. 

View this post on Instagram

A post shared by Burning Man Project (@burningman) on