הדיג'יי ומפיק הטכנו דריק מיי (57) הטריד ואנס נשים רבות במהלך הקריירה שלו, כך נטען על ידי הקולגה דיג'יי מייקל ג'יימס. רק לפני חודש וחצי הדיג'יי והמפיק אריק מורילו שמוכר בעיקר בזכות הלהיט "I like to move it", הסגיר את עצמו בעקבות טענות דומות ומצא את מותו לפני כשבועיים. מיי, נחשב לאחד מחלוצי ז'אנר הטכנו באייטיז ומגיע מדטריוט, העיר שמזוהה עם מוזיקה אלקטרונית.

כאמור, בשלישי האחרון מייקל, שמגיע גם הוא מדטריוט, העלה פוסט מפורט בחשבון הפייסבוק שלו ובו טען ש"הוא אנס ותקף נשים רבות עוד מהאייטיז". בהמשך כתב: "הנה מה שאני יכול לספר לכם בוודאות: בכל מקום שדריק מיי הופיע אי פעם, למישהו יש סיפור על הטרדה מינית מצידו". ג'יימס המשיך: "כמו שנטען כלפי מורילו, גם דריק מיי פיתח שיטה שמשלבת סמי אונס על אנשים. במקרה של מורילו זה היה קטמין, אמרו לי שמיי השתמש בסם דומה".

לפי המגזין Your EDM, עורך הדין של מיי הכחיש את הטענות ומתכנן לפעול משפטית נגד מייקל. "ההאשמות שנעשו על ידי מר ג'יימס הן שקריות בעליל", טען עורך הדין. "דריק מיי נמצא בתהליך של נקיטת צעדים משפטיים נגד מר ג'יימס".

קהילת הטכנו רעדה ממש בימים שלאחר מכן, כשדיג'ייז, עיתונאים, בעלי תפקידים ומעריצים רבים הגיבו בנושא. אחת מהתגובות הבולטות לפוסט הן של מרל פוטס, שטענה כי היא אחת מהנשים שהוטרדו על ידי מיי לפני כ-13 שנה: "(זה קרה) בזמן שעבדתי כמתמחה במלון 5 כוכבים באמסטרדם. הייתי צעירה ופגיעה מאוד והוא ניצל את זה".

פוטס סיפרה שהפוסט של מייקל הביא אותה לדמעות והחזיר אותה לתקרית המצערת. "היה לי מזל, הדפתי אותו והצלחתי להתחמק. אני נזכרת שהתלוננתי אצל המנהל שלי ולא עשו כלום. זה היה דריק מיי, מה כבר יעשו לו? זה היה נורא".

גולשים אחרים הצביעו על פוסט ישן יותר של מייקל ג'יימס. מתברר שכבר בפברואר האחרון ג'יימס חשף את מעשיו של מיי, אך קהילת המוזיקה בדטריוט התעלמה ממנו. הוא הפנה בפוסט אצבע מאשימה כלפי אחד מגופי התקשורת המובילים בתחום המוזיקה האלקטרונית, Resident Advisor. הטענה שעלתה היא שהעיתון ידע על חלק מהמעשים של הדיג'יי, כולל כלפי עיתונאית מטעמם ולא נעשה דבר בנושא.

עד כה לא נמסרה תגובה ישירה ממיי, אך יש לצפות להתפתחויות רבות בתחום. בין אם תלונות נוספות כלפיו או כלפיי דיג'ייז אחרים.