ביום חמישי שעבר התקיים בתל-אביב פסטיבל "EDM TLV". בין האמנים הבינלאומיים שהגיעו לישראל נמצא אוליבר הלדנס הדיג'יי ההולנדי, שמדורג במקום השביעי ברשימת 100 המובילים של המגזין "DJMAG". הלדנס ניגן סט מופלא מול כ-6,000 בליינים, מה שהיה לאחד מרגעי השיא של סצנת ה-EDM המקומית בשנה החולפת.

להלדנס, שביקר בישראל ב-2016, יש זכרונות טובים מאוד, "ביקרתי כאן לפני שלוש שנים, האווירה הייתה מעולה והקהל היה מדהים. מאוד מרגש אותי לחזור". באותו רייב מדובר (שנחשב בעיני רבים לאחד הטובים שהיו בישראל) הלדנס הופיע יחד עם קשמיר וטייסטו, שנחשב לאחד המנטורים שלו ולאחד הדיג'ייז הגדולים בעולם.

באותה שנה הלדנס היה מדורג במקום ה-12 בעולם ומתחת לטייסטו, אבל הפעם הוא כבר קפץ למקום ה-7, מקום אחד מעל המנטור. "זה מטורף בשבילי וכבוד ענק", אמר הלדנס על ההישג, "טייסטו התקשר לברך אותי על ההישג וזה היה מאוד נחמד. הוא בחור צנוע מאוד".

איך אתה מתכונן לסט? יש הבדל בין סט במועדון לבין סט בפסטיבל?
"כשאני מנגן במועדון יש לי בדרך כלל יותר חופש ללכת עמוק עם המוזיקה ולנגן טראקים ארוכים יותר, בעיקר כי הקהל מורכב ממעריצים כבדים. בפסטיבל זה שונה, אבל אני באמת אוהב לנגן בשניהם".

במהלך השנים הסגנון שלך התקרב לאזורים של הטכנו והדיפהאוס, ז'אנרים שהופכים לפופולארים יותר ויותר. אתה חושב שמדובר בטרנד? או שהטכנו משתלט על סצנת ה-EDM?
"מהניסיון שלי, טכנו והז'אנרים האיטיים יותר מצליחים כבר הרבה זמן, זה חלק מהצמיחה הכללית של מוזיקת מועדונים, זה נחמד מאוד. אני באופן אישי תמיד רוצה לנגן מגוון, לא רק פיוצ'ר אלא גם טק האוס ואלקטרו".

זה מה שהוביל אותך להוציא מוזיקה תחת שם נוסף?
"החלטתי לפתות את Hi-Lo בשביל שאוכל להוציא מוזיקה שיותר מונעת מסגנונות הטכנו ומבייס ליין".

הלדנס הוא הבעלים הגאה של "Heldeep Records", אחד מהלייבלים האיכותיים בסצנה כיום, בו חתומים שמות כמו אלוק וזונדרלינג. "זה התחיל שעשיתי מיקס-טייפים מדי חודש. מהר מאוד הם הפכו לפופולאריים וקיבלתי לא מעט הצעות מתחנות רדיו לתכנית שבועית", מספר הלדנס. "בקיץ 2014 התחלתי לעשות פודאקסט וגם הוא צמח מהר. הרבה אמנים צעירים שלחו לי מוזיקה. הם היו רק בני 16, אבל היה להם המון כישרון. שנה אחרי התכנית, פתחתי יחד עם ספינין' רקורדס את הלייבל שלי, זה הרגיש כמו כמו החלטה נכונה בזמן הנכון".

בחרת להגיע לישראל למרות המצב הביטחוני המורכב, מה הוביל להחלטה?
"החוויה שלי מהביקור הקודם בישראל הייתה טובה ואני תמיד שומע דברים טובים על הקהל הישראלי. זו הסיבה שאני כאן".