אתמול גילינו שב-20.5 רמי פורטיס וברי סחרוף יחגגו באמפי פארק רעננה 30 שנה לצאת האלבום המשותף שלהם - "1900?". חוץ מהריגוש שיש מהאיחוד (שלא קרה כבר 5 שנים) אנחנו מתרגשים מדבר נוסף שיצא לכבוד המופע - גרסת רמיקס של צמד הטכנו המצליח, רד אקסס, לשיר "נעליים" שמתוך האלבום.

"זה כבוד גדול להוציא משהו רשמי לאלבום שגדלנו עליו", סיפר ל-mako דורי סדובניק צלע מהצמד. "בתור ילד הכל נראה כל כך רחוק ומסתורי ופתאום להיות חלק מהדבר הזה זה מאוד מרגש". כאמור, השיר המקורי יצא כחלק מהאלבום "1900?" בתחילת הניינטיז כחלק מהאלבום השני של הצמד.

"פשוט הגשמת חלום, גדלנו והתחנכנו על פורטיסחרוף", הוסיף ניב ארזי, הצלע השניה של הצמד. "זה שיר שתמיד אהבנו ורצינו לתת את הטייק שלנו עליו בכדי להכניס אותו לאווירה של רחבת ריקודים". כשנשאל איך היה מגדיר את ההשפעה של הצמד המיתולוגי, ענה: "ההשפעה של פורטיס וסחרוף עצומה, בעיקר מהמקום של החופש האומנותי וחוסר הפשרות על האמת והיצירתיות".

למרות שהצמד עשה את הרמיקס לפני מספר שנים כבר, עכשיו הוא יוצא רשמית. ונכון, לרוב שיתופי פעולה היום נעשים מרחוק, ולפעמים אין אפילו קשר ישיר בין האמנים, אך לא במקרה הזה. "בזמן האחרון יצא לנו להכיר אישית את פורטיס גם חברית וגם הקלטנו כמה דברים", מספר סדובניק. "אומרים שלפעמים עדיף לא להכיר את האנשים שאתה מעריץ, אבל יצא לנו להכיר איש ענק".

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Red Axes (@red_axes_we_are) on

רד אקסס (דורי סדובניק וניב ארזי) הם צמד דיג'ייז ומפיקים תל אביביים שמופיעים בכל רחבי העולם, ובכמה מהפסטיבלים הגדולים ביותר - כמו קואצ'לה שבקליפורניה, לונאר שבברצלונה וברנינג מן שבנבאדה. ב-2015 השניים הקימו את "גרזן רקורדס", לייבל משלהם ובו חתומים אמני אינדי כמו "המסך הלבן" והמפשעות".