הנסיכה דיאנה נהרגה לפני עשרים שנה בדיוק, אבל האובססיה סביבה וסביב הלוק שלה מעולם לא היתה גדולה יותר. המורשת שהשאירה דיאנה, פרט לפילנתרופיה והאצילות, היא מורשת אופנתית מעניינת שהרעידה את המקובל בארמון בקינגהאם ויצרה טשטוש גבולות מרגש בין נשי לגברי ובין סגנונות, צבעים והדפסים. גם מבחינת השיער והאיפור, היתה לה אמירה חד משמעית. המאפרת הצמודה שלה, מרי גרינוול, נדרשת עכשיו לסודות האיפור של הלקוחה הכי מרתקת שהיתה לה.

אחד מהדברים המזוהים עם דיאנה, מבחינת איפור, היתה החיבה לאייליינר כחול תחתון. ״הנסיכה דיאנה ידעה שהדבר היפה בה ביותר הן עיניה״, אומרת גרינוול. ״היא אהבה עיפרון כחול בקו הבסיס של העין, כדי שידגיש את גוון עיניה הכחולות. היא נורא אהבה איפור. היינו מתנסות הרבה בדרכים להבליט עוד את עיניה. עבדנו יחד כדי לגרום לה להיראות הכי יפה שרק אפשר, כל הזמן".

A post shared by Princess Diana Forever (@princess.diana.forever) on


בשלב מסויים שכנעה גרינוול את דיאנה לזנוח את העיפרון הכחול, והסבירה לה שיש עוד דרכים להדגיש את העין. ״הסכמנו שגווני הבז׳ והחומים עושים את העבודה הזאת טוב יותר והם מחמיאים בהרבה. לא יצרנו שינויים דרמטיים רבים. אלה לא מתאימים למי שנמצא בעין הציבורית כל יום, ובטח שלא למשפחה המלכותית. זה לא הולם. היא לא הרגישה צורך להיות ראוותנית, שמרה על מראה איפור עדין וצנוע, ומתאים לאירועים בהם השתתפה".

גרינוול נותרה מאפרת מצליחה, שעובדת עם נעמי קמפבל, ג׳ניפר לורנס ועוד רבות, אבל תמיד תהיה לה פינה חמה לנסיכה ש״אהבה מסקרה, וכמה שיותר ממנה, והיתה תמיד נוכחת מאוד, מקסימה, אדיבה וידידותית. היה תענוג להיות בחברתה. היא היתה ועודנה אייקון״. האיפור מאוד השתנה במהלך השנים האלה, מזכירה המאפרת, שלמען הדור החדש יצרה לפני מספר חודשים טוטוריאל של לוק דיאנה מעודכן, שעלה ליוטיוב, לזכרה.

A post shared by Princess Diana Forever (@princess.diana.forever) on

A post shared by Claudia Alves (@alves4697) on

A post shared by Diana, Princess of Wales (@dianafrancesspencer) on

A post shared by Diana, Princess of Wales (@dianafrancesspencer) on

A post shared by PrincessDiana�� (@dianaremembered) on

A post shared by LadyDi_PrincessCharlotte�� (@ladydi_princesscharlotte) on