שיער שזור בגווני שמש בהירים ובלונד באופן כללי נשמעים כמו השידוך המושלם לעונת הקיץ החמה. אבל, כפי שיעידו לא מעט בנות, גם לשידוך הטבעי הזה יש כמה חוקי בסיס שהופכים אותו למוצלח יותר. במיוחד לאור הכותרות האחרונות על החשש מהפיכתו של הבלונד לירוק ושאר תופעות מפחידות, שווה להצטייד בכמה עצות מהמקצוענים. בווג, לדוגמה, כינסו פרלמנט מומחים שיעשה סדר בפלונטר העונתי, כשמיטב מעצבי השיער של הסלבס מנדבים מהניסיון העשיר שלהם. הנה כמה מהעצות שאולי שווה לנכס לשגרת הטיפוח הקיצית:

שני מוקדי הסיכון, כידוע, הם הקרינה והיחסים ההדוקים שחלקנו מפתחות עם מי הים או הבריכה. הגנה על השיער לפני החשיפה למוקדי הסיכון הללו היא צעד טוב להתחיל בו. המומחים מצביעים על כמה דרכים אפשריות להגנה הזו: ראשית, ניתן למרוח מוצרי הגנה על השיער כמו שמנים ייעודים, לפני הרחצה או החשיפה לשמש. השמן לא רק מקבע את הצבע אלא מטפח את השיער באופן כללי.

A post shared by Chiara Ferragni (@chiaraferragni) on


סוגיית החפיפה תלויה בשאלה האם השיער בא במגע עם כלור או לא. אם כן, מומלץ לחפוף את השיער מיד בתום הרחצה כדי למזער נזקים אפשריים ולמנוע אפשרות של הפיכתו לירקרק. במקרה שלא, המומחים ממליצים על ויתור על חפיפה יומיומית אגרסיבית שעלולה לפגוע במאזן השמנים הטבעי של השערה ושטיפה עדינה של השיער במים חמימים בלבד.

גם לסוג מוצר החפיפה יש משמעות וחלק מהמומחים ממליצים על העדפה של מסכות או קרמים ייעודים לניקוי השיער שעושים את העבודה בצורה עדינה יותר, יסודית לא פחות ואף תורמים לשמירה על גוון הבלונד הרצוי של השיער. אחרים ממליצים על העדפה של שמפו ומרכך נטולי סולפט ועל הגברת התדירות של שימוש במוצרים מחזקים ומשמרים כמו אולפלקס. האם העמידה על משמר השיער בחודשי הקיץ היא ההוכחה לכך שבלונדיניות אולי נהנות פחות? תגידו לנו אתן! 

A post shared by KATY PERRY (@katyperry) on

A post shared by SJP (@sarahjessicaparker) on

A post shared by Cara Delevingne (@caradelevingne) on