מי מאתנו לא חולמת על שיער בריא ומלא. כזה שנראה מושלם בין שהוא אסוף או פזור? הקידמה המרשימה בתחום תוספות השיער פרצה את הדרך גם עבור מי שלא התברכה בשיער שופע מהטבע, ועכשיו כל אחת יכולה לקבל את המראה הזה, ולגמרי בקלות. אז איך בוחרים תוספות שיער איכותיות ומה הופך את שגרת הטיפוח שלהן למוצלחת במיוחד? להלן כל התשובות.

איכותיות או לא להיות

השלב החשוב והמכריע ביותר בתהליך הוא לדאוג שבחירת התוספות לא תעשה על ידי קיצורי דרך. רק שימוש בתוספות שיער טבעיות (כאלו שנגזרו משיער בריא ואיכותי של נשים אחרות) יבטיח תוצאות מושלמות. שני הפרמטרים המכריעים לבחינת איכות התוספות הם מראה ומגע. שיער איכותי ירגיש משיי ונעים ויראה בריא ומלא ברק. גם בתוך הקטגוריה של שיער "טבעי" יש לשים לב לאיכויות המשתנות בין שיער בריא שלא עבר תהליכים כימיים כלשהם כמו צביעה, לבין כזה שעבר.

על המדף

תחזוק מושכל של תוספות שיער כולל גם שימוש במוצרי טיפוח מתאימים. מעצב השיער לאזר לוי, המתמחה בתוספות שיער, ממליץ על אימוץ של מוצרים לא שומניים שימענו מצב של שומניות באזור הקרקפת. לאזר מסביר כי כדאי להתייעץ עם איש המקצוע המופקד על מלאכת ההוספה, ולהישמע להוראותיו בקשר לשימוש במוצרים בהתאמה אישית.

אביבית עם תוספות של לאזר לוי (צילום: לאזר עיצוב שיער,  יחסי ציבור )
אביבית בר זוהר אחרי שזירת תוספות של לאזר לוי | צילום: לאזר עיצוב שיער, יחסי ציבור

לפנק, לפנק, לפנק

מכיוון שהתוספות מחוברות באופן מלאכותי ואינן זוכות לסגולות ההזנה הטבעית מהגוף, חובה לספק להן את מנת "הפינוק" היומית. יש להשתמש במסכה וסרום בהם יש חומרי הזנה חיוניים המשפרים את מראה התוספות, ומאריכים את חייהן.

מזעור נזקים

על מנת שלא לפגוע בחיבורים יש לסרק את השיער בעזרת מברשת הפלא בלבד, ורק על שיער יבש. ראשית, יש לייבש את השיער ייבוש מלא, בעיקר באזור החיבורים, ורק לאחר מכן יש להתיר את הקשרים בסירוק קל ועדין. גם מלאכת החפיפה צריכה להתבצע בעדינות. יש  לחפוף בתנועות סיבוביות עם כריות האצבעות כדי למנוע משיכה אגרסיבית של השיער ואפילו קריעה שלו. לאחר רחצה בים או בבריכה יש לשטוף את השיער בצורה יסודית כדי למזער את נזקי הכימיקלים שבמים ולהאריך את חיי החיבורים.

על יבש

 שוב להקפיד על ייבוש מלא של השיער (בעזרת פן), בעיקר באזור החיבורים. שיער רטוב נוטה להסתבך ולהתמלא בקשרים מיותרים. לאזר מודע לכך שבשגרה הצפופה קשה להתפנות תמיד לייבוש מלא ולכן מדגיש שבמצבים חריגים, וכשאין זמן, ניתן להשאיר את השיער אסוף בצורת צמה פשוטה. בכל מה שקשור לאסיפת השיער יש להיזהר שבעתיים. איסוף לקוקו מתוח מאוד, לא מומלצת כלל מכיוון שהיא עלולה לגרום לתלישה והחלשת השיער הטבעי והחיבורים עצמם.

A post shared by Beyoncé (@beyonce) on

עם היד על הדופק

מעקב אחר צמיחת השיער והגעה בזמן לחידוש התוספות הם שני אלמנטים חשובים נוספים לייעול שגרת הטיפוח. יש לעקוב אחר צמיחת השיער ומרחק החיבורים מהשורש וכאשר המרחק הופך למשמעותי, יש לתאם תור לחידוש.

הופה, אולה

טיפול OLAPLEX  על בסיס חודשי הוא מאסט בעיני לאזר. מאחר והתוספות אינן מחוברות באופן טבעי לשיער, יש להקפיד על הטיפול הנ"ל המזין את סיב השערה ומעניק ברק ומראה בריא לתוספות. ההמלצה הזו תקפה במיוחד עבור נשים שבחרו בתוספות שנצבעו בעבר או עברו תהליך כימי כלשהו. 

הכתבה בשיתוף לאזר לוי - תוספות שיער http://www.lazar-levi.co.il/