אם יצא לכן להביא לעולם ולגדל ילדה, או ילד שמחובר לצד הנשי שלו, בוודאי עלתה בראשכן השאלה - באיזה גיל אפשר להתחיל? להשתמש במוצרי ביוטי, הכוונה. בניגוד לניתוחים פלסטיים, דיאטות קיצוניות ולא בריאות או נעילת עקבים - איפור וטיפוח הן דרכים קצת פחות מזיקות להשתעשע עם הנשיות שלנו. למעט מקרי אלרגיה, קשה להאמין שקצת שפתון או צלליות יזיקו לעור הרך של הילדות שלנו, כל עוד נלמד אותן את מה שבאמת חשוב מאחורי הפאן שבעולם הביוטי - לאהוב את עצמן בכל צורה ולא להרגיש שהן חייבות להיות יפות כל הזמן רק בגלל שנולדו ל"מין היפה".

בעוד יש מי שלא מוכנות שהבנות שלהן יתקרבו לשידת הטיפוח שלהן עד גיל 16, אחרות רואות בבנות שלהן מעין ברביות אנושיות (עם פרופורציות קצת שונות) שאפשר להלביש, לאפר או לצבוע להן את השיער. בתחילת החודש זכתה צ׳ריטי גרייס לבלנק, אושיית רשת, לאינספור תגובות נאצה לאחר שצבעה את שיערה של בתה בת השנתיים בצבע ורוד. אמנם מדובר היה בשטיפה זמנית שירדה תוך כמה ימים, במוצר טבעי וללא צורך בחימצון, אבל הפרטים האלה ממש לא עניינו את המגיבים, שהתמקדו בגילה הצעיר של הילדה וקראו לצ׳ריטי מטורפת.

A post shared by Crystal Harden (@i_get_in_your_head) on


השבוע זכתה אם נוספת לשיימינג שכזה - קריסטל הארדן, גם היא אמא לילדה בת שנתיים, החליטה להחליק את שיערה ופירסמה את התוצאה באינסטוש כבר באפריל, אבל הפוסט צבר צפיות, לייקים ובעיקר תגובות זועמות רק בימים האחרונים. לצד התגובות המפרגנות (״אלוהים הילדה הזאת חמודה, היא נראית כמו מריה קארי מיניאטורית״), רבים העירו שמדובר במראה מבוגר מדי עבור הילדה, למרות הציפיות שדווקא יתמקדו בנזק הפוטנציאלי לבריאות השיער שלה.

הארדן לא מתרגשת מהתגובות, בעיקר כי היא כבר התמודדה עם ביקורת מהאדם שככל הנראה הכי מפחיד אותה בעולם - אמא שלה עצמה, שדאגה שהמראה הבוגר של נכדתה ימשוך מעריצים מהסוג הפדופילי. כך או כך, הארדן מדגישה שמדובר במקרה חד פעמי, שהיא לא מתכוונת להמשיך להחליק את שיערה של בתה ושהוא כבר חזר למראה המתולתל הטבעי שלו. ״אני לא רוצה שהיא תחשוב שהיא חייבת להחליק את השיער שלה כדי להיות יפה״, היא אמרה. ״רק רציתי להראות לה שהיא יפה בכל מצב״. המסר של הארדן נשמע חיובי, ובכל זאת - כדי להראות לבתה שהיא יפה, היא החליטה לבצע בה שינוי קוסמטי, ועוד אחד שנוי במחלוקת במיוחד בקהילה הנשית האפרו-אמריקאית, שם ללכת עם שיער מקורזל וטבעי נחשב לאקט מעצים שחוגג את הגיוון האתני. ואנחנו אומרות - אולי תניחו בצד את כל החומרים לשיער ופשוט תשחקו בלהחליף תלבושות לעת עתה?

A post shared by Charity Grace LeBlanc (@charity.grace) on

A post shared by Crystal Harden (@i_get_in_your_head) on

A post shared by Crystal Harden (@i_get_in_your_head) on