איימי וויינהאוס - אייליינר (צילום: Dan Kitwood, GettyImages IL)
מחובבות האייליינר המושבעות. מחפשת הוראות למראה כזה? אולי בפורים | צילום: Dan Kitwood, GettyImages IL

אם יש מוצר איפור שהוא שם נרדף לסקסיות מתפרצת, הלוא הוא האייליינר. הקונספט של משיחת קו עבה על העפעף העליון, ליצירת מראה אולטרה סקסי, היה קיים כנראה עוד במצרים העתיקה, למרות שאין לנו באמת תמונות של קליאופטרה, שמוכיחות שהיא אכן משחה את עיניה כדי להפיל את כל גברברי הנילוס.

כמובן שמאז הוא בא והלך, כששיא התופעה היה בשנות ה-60, אז לא הייתה עלמה שלא התהדרה בפס לתפארת, לצד תסרוקת כוורת אימתנית. לפני שנתיים בערך, חזר האייליינר לככב על העפעפיים, הרבה בזכות איימי וויינהאוס, והייתי בטוחה שמדובר בעוד טרנד שייעלם כלעומת שבא. אבל מתברר שהוא רק הולך ומתחזק. על מסלולי התצוגות המאפרים עדיין עושים מחוות לסיקסטיז, כך גם בקטלוגים ומגזינים רבים, וכמובן שהוליווד לא טומנת ידיה, והרבה שחקניות מופיעות לאירועים כשהן משוחות כהלכה. היי, כמעט כל כלה שנייה שאני נפגשת איתה מבקשת שאני אמרח לה אייליינר.

איך מתאימים את האייליינר למבנה העין

לכאורה זה נראה פשוט וקל – מה, רק פס אחד מעל קו הריסים, ביג דיל. אז תנו לי לספר לכן, שאיפור עם אייליינר יכול להיות אחת הטראומות של מאפרים. מכיוון שהפנים שלנו מאוד לא סימטריים – כל עין קצת שונה מהשנייה בגובה, בגודל ואפילו בזווית – יש קושי גדול להשיג דיוק במראה הזה. ומה לעשות, אבל אחד הדברים החשובים באייליינר זה דיוק, או, אם לדייק, לגרום לכך שהעיניים ייראו שוות ובאותו גובה.

לא לכולן נכון להתאפר כך. עיניים עגולות ובולטות, למשל, לא נכון לתחום עם אייליינר – זה רק ידגיש יותר את העין העגולה. למי שבכל זאת מתעקשת, עדיף לתחום את העיניים עם עפרון (שחור ,חום או כל צבע שתבחרי). הוא מעניק מראה פחות קשה ויותר רך, אבל עדיין תחום. לא השתכנעת ואת מחליטה לבחור באייליינר? לפחות תתחמי את העין רק בזווית החיצונית, ומשכי את הפס מעט החוצה בכדי להאריך את העין.

חשוב מאד להתאים את האייליינר למבנה העין, כדי שזה יחמיא ויוסיף ולא יעשה בדיוק את ההיפך. לעיניים קרובות –לתחום מאמצע העפעף והחוצה. לעיניים רחוקות – לתחום מהזווית הפנימית של העפעף עד לזווית החיצונית. לעיניים עגולות – לתחום בעיקר את הזווית החיצונית של העפעף, וקצת ישר והחוצה, ובכך ליצור אשליה שהן פחות עגולות. לעיניים קטנות – מוטב לתחום בפס דק כדי לא לסגור את העין. אפשר להוסיף גם תיחום עדין מתחת לקו הריסים התחתונים כדי להגדיל את העין.

תגובות הדיירים להדחה של דנה
אם לה זה מצליח, את בטוח יכולה

יש בארץ כמה סוגים פופולריים, והאמת שזה לא מאוד משנה באיזה תבחרי, רק חשוב שיהיה לך הכי קל להתמודד איתו ושהוא יתן לך את התוצאה הטובה ביותר.

אייליינר קלאסי – חומר נוזלי עם מברשת דקה וארוכה; איילינר טוש – נראה כמו טוש ציור, לחיצה על העין מוציאה את החומר; אייליינר ג'ל/קרם – מגיע עם מברשת דקה או זוויתית, שאותה טובלים בחומר ומציירים. לדעתי הוא הכי יעיל; עפרון עיניים – לא תמיד עמיד, לא הכי דרמטי, אבל בהחלט הכי פשוט לתפעול למי שמסתבכת. קל לתקן ולמחוק אם צריך.

אין תמונה
יש לא מעט סוגים, חשוב שתבחרי במה שהכי נוח לך

בתמונה: 1.עפרונות של סופט טאץ. 2. אייליינר של קליניק. 3. קרם אייליינר של לנקום. 4. אייליינר טוש של mac. 5. אייליינר של מדינה מילאנו. 6. אייליינר טוש של רבלון

הטריק למראה האייליינר המושלם

שלב ראשון: הניחי על העפעף צללית בכל גוון שתרצי (לא חובה), שתשמש כרקע, וטשטשי בשקע העין למראה רך.

אייליינר - צעד ראשון (צילום: עודד קרני)
צללית על העפעף מדגישה את המראה | צילום: עודד קרני

שלב שני: עגלי את הריסים (מי שלא צריכה יכולה לדלג).

אייליינר - צעד שני (צילום: עודד קרני)
עיגול הריסים עוזר לחדד את קו המריחה | צילום: עודד קרני

שלב שלישי: מרחי מסקרה על הריסים, רצוי עם צמיחת השיער כלפי מעלה, ואפילו סרקי אותן קצת כלפי חוץ כדי להאריך את העין. נכון שהרבה מתאפרות עושות את השלב הזה אחרון, אבל למעשה הרבה יותר קל לראות את הצורה של העין ולהגיע לדיוק כשיש מסקרה.

אייליינר - צעד שלוש (צילום: עודד קרני)
מסקרה לפני האייליינר? התשובה היא כן | צילום: עודד קרני

שלב רביעי: יש טריק מוצלח לשלב המריחה עצמה. חלקי את קו הריסים העליונים לשלושה חלקים דמיוניים – חיצוני, אמצעי ופנימי. כך יהיה הרבה יותר קל לצייר את התיחום. מתחי את העור (או העין) כלפי חוץ וקצת למעלה, וציירי בעזרת המברשת קו צמוד לקו הריסים – מהחלק החיצוני של העין לכיוון החלק האמצעי.

אייליינר - צעד 4 (צילום: עודד קרני)
הטריק: לחלק את העין לשלושה חלקים | צילום: עודד קרני

שלב חמישי: המשיכי את הקו על החלק האמצעי של העין. לא משנה איך תציירי אותו, העיקר שהוא יהיה ישר ולא עבה יותר מזה החיצוני.

אייליינר - צעד 5 (צילום: עודד קרני)
חברי את כל החלקים | צילום: עודד קרני

שלב שישי: כעת חברי את הקו השלישי והאחרון מהזווית הפנימית עד לקו האמצעי שעשית לפני רגע.

אייליינר - צעד 6 (צילום: עודד קרני)
אחרון חביב: החלק הפנימי של העפעף | צילום: עודד קרני
אייליינר - תוצאה סופית (צילום: עודד קרני)
המראה הסופי. בהצלחה | צילום: עודד קרני

המריחה בשלבים היא קלה ונוחה יחסית, כי כשמנסים לעשות קו אחד רציף, העיניים לא תמיד ייצאו זהות. כדאי להצטייד במקלות אוזניים בשביל תיקונים, ולמתחילות בהרבה סבלנות. ככל שתתאמני יותר, ותכירי את צורת העין שלך, כך זה ילך יותר קל. וזכרו ¬– הרבה נקודות צפופות יוצרות בסופו של דבר קו, אז תתקדמו שלב שלב. במקרה הכי גרוע, פשוט תחזרו למראה המעושן מהפעם הקודמת. בהצלחה.

ורד ספיבק היא מאפרת ובעלת בית של איפור

>> איפור רומנטי: ככה עושים את זה בהוליווד
>> מעדיפה להשקיע בבגדים? הכנסי לחנות המעצבים