בואו נשחק במשחק אסוציאציות קליל, שבו אני אשחק מול עצמי כי אתם לא יכולים לענות לי כרגע, ועוד לא איבדתי את הקשר הסופי עם המציאות. ג'יבנשי? פאשן. פריז? שיק. ארון טיילר ג'ונסון? לארד. ג'נטלמן? אוקיי, את האסוציאציה למילה "ג'נטלמן" אני לא אחשוף, רק אגיד שמדובר בקונוטציות מעולמות "בני הטובים" שזה בדרך כלל לא יותר משם קוד למטרידים מינית שירון לונדון נהנה להגן עליהם בתקשורת. זה השם שבג'יבנשי בחרו לבושם החדש שלהם, עם טיילר-ג'ונסון כפרזנטור, ואפשר רק לתהות למה בחרו בביטוי כזה ב-2017. הרי אנחנו באביב המתעורר של הפמיניזם, יש הרבה דברים שלא מקובלים עלינו וכבר לא עוברים (פערים בשכר למשל, עדיין עוברים מדהים) וג'נטלמן מחזיר אותנו היישר אל הדון דרייפרים של העולם: גבריות ישנה, חזקה, כזאת שמצליחה לזרוק אותך אפילו בלי וואטסאפ, במבט בלבד. כאילו קלאס אבל בעצם קרקס. קוראים מיומנים כבר יזהו שכאן אני מודיעה לכם - טעיתי.

בג'יבנשי יודעים מה הם עושים כבר קרוב לשבעים שנה, ולא, לא תמצאו פרט אחד שלא חשבו עליו בבית האופנה הפריזאי. זה עדיין לא אומר שלא חשבתי לעצמי בטון הכי ראשל"צי שיש לי "מה הקשר" כשמייל הנסיעה לפריז בישר שטיילור-ג'ונסון הוא הפרזנטור. חוץ מהוודג' היפה שלו והעובדה שהוא נראה כמו גרסת המיליניאל לקודמו בתפקיד, סיימון בייקר, מה הקשר של השחקן בריטי בן ה-27 לעניין? אז מתברר שיש קשר, וכמו כל הדברים הטובים בחיים, הוא נעוץ ברכילות - וטיילור-ג'ונסון יהיה הראשון להודות בזה.

A post shared by Givenchy Beauty (@givenchybeauty) on


כי אתם מבינים, עניין גדול מעצמו הוא לא עושה. איך זה קורה כשאתה נראה כאילו אלוהים היה על אקסטה ובדיוק כשעלה לו הוא החליט לפסל אותך? את זה תשאלו אותו. בקיצור, טיילור-ג'ונסון התאהב בבת זוגו, הבמאית סאם טיילור-ג'ונסון (שביימה אותו בתפקידו כג'ון לנון ומביימת גם את הפרסומת הנוכחית לבושם) כשהיה בן 18 בלבד והיא גדולה ממנו ב-23 שנה. הם עדיין ביחד, התחתנו כשהיה בן 23 וגם הביאו לעולם שתי בנות שהתווספו לשתי הבנות שלטיילור-ג'ונסון האישה יש מבן זוגה הקודם. כל זה, מתברר, הפך אותו לא רק לפמיניסט מאז ומתמיד כפי שהוא מגדיר את עצמו, אלא גם לפמיניסט שגילו הצעיר רק הופך אותו לנרגש יותר לחיות בזמנים של שינוי, לכזה שלא מבין איך הם לא ברורים עדיין לכולם.

A post shared by Givenchy Beauty (@givenchybeauty) on

"למה שלא אהיה פמיניסט?", הוא עונה כשנשאל אם הוא מגדיר את עצמו ככזה, "למה שאשתמש במגדר שלי כדי להיות עליון על אישה? באתי לעולם על ידי אישה, אני אב לארבע בנות ואשתי היא הדבר הכי מופלא, אינטיליגנטי, חזק ויפה שפגשתי". לא חשבתי שאזכה לראות את זה אבל הנה, נמצא הגבר שלא נצטרך לחלץ את הפריבילגיות שלו מאגרופיו הקמוצים. טיילור-ג'ונסון עושה שירות מופלא לגברים: בפעם הראשונה כשהוא מדבר על אהובתו בהערצה והערכה מוחלטת שגורמת לי להאמין מחדש בקיומן של כאלו, ובפעם השנייה כשהוא בלי שום ספק או הסתייגות מאמין שתורן של נשים לעבור לקדמת הבמה וייטב לכולם אם הן לא יזוזו משם לעולם.

"רגישות זה דבר חשוב בחיים", טיילור-ג'ונסון אומר, "בורכנו בקשת של רגשות ולהשתמש בה, לא הופך אותך לפחות גבר. זו מיסקונספציה של מה גבריות היא". וזה, גבירותי ורבותיי, הוא הקשר של טיילור-ג'ונסון לבושם הזה. כי הריח הזה (שהזלפתי על עצמי, כן. סורי, נו בויפרינד ולהומואים לא תמיד מגיע) הוא התמצית של הפרסונה המעניינת והמורכבת של טיילור-ג'ונסון: חזק אך מתוק, נעים אך נוכח, פרחוני אך גברי. אם ב-2017 המונח "ג'נטלמן" מכוון לאותם גברים חדשים, אלו שבעצמם רוצים לנסח מחדש מושגים כמו גבריות ונשיות, שמוכנים להראות בעצמם פגיעות, שרוצים לראות עצמה בידיים גם של נשים - אז אני קונה ועכשיו. גם את הבושם.

A post shared by Aaron Taylor-Johnson (@aarontaylorjohnson) on

A post shared by Givenchy Beauty (@givenchybeauty) on

A post shared by Aaron Taylor-Johnson (@aarontaylorjohnson) on

A post shared by Aaron Taylor-Johnson (@aarontaylorjohnson) on

A post shared by Givenchy Beauty (@givenchybeauty) on

הכותבת הייתה אורחת של ג'יבנשי בפריז