אם משווים את עולם הביוטי והאופנה לשאר אוכלוסיית העולם, אין ספק שבכל מה שקשור לנזילות מגדרית ומינית - הקדמנו את כולם. מדובר בתעשייה שחיבקה את הקהילה הלהטב״קית מאז ומתמיד ומשחקי תפקידים מגדריים הם דבר שבשגרה כבר עשרות שנים בהפקות אופנה. לכן, לא מפתיע לראות שגם בימינו, כשאנחנו מתקדמים צעד צעד באיטיות בלתי נסבלת לעבר אוטופיה של שוויון מלא, עולם הביוטי עדיין נמצא כמה צעדים קדימה.

לראייה, כמות הפרזנטורים החדשים ממין זכר שנבחרו לייצג חברות קוסמטיקה. אבל אם כבר התרגלנו לראות בעולם הביוטי גברים מאופרים ובעולם האופנה נשים בחליפות, עכשיו אנחנו מתקדמים אפילו יותר: הרנאם קאור הבריטית, שהתפרסמה בתור האישה המזוקנת הצעירה בעולם, חברה למותג הטיפוח ״קפטן פוסט״ וביחד הם השיקו שמן מטפח לזקן שנקרא The Bearded Dame - העלמה המזוקנת.

A post shared by Harnaam Kaur (@harnaamkaur) on


קאור סובלת מתסמונת השחלות הפוליציסטיות, שגרמה אצלה לשיעור יתר על הידיים, החזה וכן, גם הפנים. במקום להתבייש ולמצוא דרכים להעלים את מה שרובנו נחשיב כמטרד, קאור החליטה לא להילחם בטבע אלא לזרום איתו. ב-2015 היא הצטרפה לפרויקט של דוגמנית הפלאס סייז טס הולידיי שנקרא effyoubeautystandars, או במילים אחרות - זין על סטנדרטי היופי שלכם. ביום חתונתה היא אפילו שילבה פרחים בזקנה, בהתאם לטרנד האינסטגרם הלוהט של התקופה, והמראה הייחודי שלה גם זיכה אותה במקום על המסלול בשבוע האופנה בלונדון בשנה שעברה. היא מחשיבה את עצמה לאקטיביסטית גוף ואקטיביסטית אנטי-בריונות ואין ספק שעם האחרון היא מתמודדת הרבה - ובגבורה.

בהתחשב בכך שנשים עם זקן הן לא תופעה שכיחה, סביר שאת המוצר ירכשו בעיקר גברים, אבל קאור מציינת שהוא טוב גם לשיער שעל ראשכן, כך שאפשר לקנות הפתעה לבן הזוג, לתמוך במטרה נעלה ועל הדרך גם לנסות את המוצר בעצמכן. שילוב הרכיבים שבו נשמע מבטיח - הוא מכיל ארבעה שמני בסיס (שקדים, זרעי עגבניות, ארגן וזרעי ברוקולי) ועוד שילוב של שמנים ארומטיים (וניל, פלפל שחור, ליים ועוד) ומבטיח הזנה ותיקון נזקים שנגרמו למעטפת החיצונית של השערות.

A post shared by Harnaam Kaur (@harnaamkaur) on

A post shared by Harnaam Kaur (@harnaamkaur) on

Happy International Women's Day! ����❤❤ Much love to everyone! ���� #imbuffthoughstill

A post shared by Harnaam Kaur (@harnaamkaur) on

A post shared by Harnaam Kaur (@harnaamkaur) on