פופולאריות השיא שצברו מסכות הפנים הקוסמטיות בשנה האחרונה אינה עושה סימנים של האטה. אחרי שמסכות הזהב, הכסף והפחם הפכו לתמונות האינסטגרם השחוקות מכולן, הכוכבת התורנית היא מסכת גליטר חדשה שהמותג המגה-טרנדי Too Faced עומד לשחרר.

הדיבור התחיל בעקבות סרטון שהעלה לאינסטגרם הבעלים המשותפים והמנהל הקריאטיבי של המותג, ג'רוד בלנדינו. בסרטון, שזכה לכ80 אלף צפיות, בישר בלנדינו כי הוא עובד על מוצר קסום שהולך לגרום לעור שלנו לזהור. בטיזר הויזואלי נראתה בחורה מורחת על פניה מסכת גליטר מנצנצת שמתקלפת בקלות מהפנים ומותירה את העור שלה מתוח וזוהר.

#tfsneakypeek I'm working on something beyond Magical to make your skin Glow! #WeLiveInGlitter #GlitterMakesYouPretty #youveneverseenanythinglikethis ✨#toofaced | ��: Devon

A post shared by Jerrod Blandino (@jerrodblandino) on


מיד עם פרסומו של הסרטון הרשת החלה לגעוש. כאמור, העניין במסכות פנים ובמיוחד בכאלו שמצטלמות מעולה לאינסטוש לא שוכך לרגע, רק גואה. תחת ההאשטג #maskie  ניתן למצוא עדות מסועפת למציאות שבה מוצר שלכאורה מיועד לשימוש אישי ופרטי הופך לתופעה ויראלית של שיתוף. העניין הספציפי במסכה של טו פייסד קשור גם בדיון הבוער במוצרי נצנצים שונים, שהבטיחות בשימוש בהם אינה לגמרי ודאית. רק לפני מספר ימים התעורר שיח רשתי על תופעת הלשון המנצנצת, במסגרתה נמרחת הלשון, לצורך תיעוד כמובן, בגליטר נצנצים עוצמתי.

קצת לאחר שטו פייסד בישרו על המסכה החדשנית, גם המותג GlamGlow חשף את מסכת הגליטר שלו. שני הפוסטים של המותגים עתירי ההייפ התקבלו בהתרגשות אבל גם ברגשות מעורבים. מצד אחד הם מביאים בשורה חדשה לזירה הפופולרית מכולן, מצד שני - היחס האמביוולנטי כלפי חלקיקי הגליטר הלא מזוהים והחשש שהם למעשה לא מאד ידודתיים לעור (או לסביבה), קצת הורסים את המסיבה.

האתר refinery29 מיהר להזעיק את שירותי הייעוץ של הדרמטולוג טד ליין, שפסק כי מכיוון שגליטר קוסמטי לא זכה לאישור של הFDA, יש להתייחס למוצרים הללו במעט חשדנות, והוסיף כי מריחה של מסכת גליטר באזור העיניים עלולה להיות מסוכנת מכיוון שאחד החלקיקים עלול לחדור אליהן. ליין סיכם ואמר כי אינו רואה במוצר סיכון ממשי, והדגיש כי במילא יש לבחון כל מוצר קוסמטי לא מוכר על חלק קטן כדי להימנע מאפשרות של גירוי - כי בסופו של דבר, כמו בכל מקרה אחר, הכל תלוי במצבו האינדיבידואלי של העור. האם הספקות הבטיחותיים יצליחו להכריע את הפוטנציאל הצילומי של המסכות החדשות? אנחנו בספק, אבל נעקוב ונעדכן בהתפתחויות.

There is glitter, and then there is #GLAMGLOW Hollywood glitter. Coming Holiday 2017, in @Sephora. #GLITTERMASK #HELLOSEXY

A post shared by GLAMGLOW (@glamglow) on

A post shared by GLAMGLOW (@glamglow) on

A post shared by Jacinta Vuković �� Melbourne (@jacintavukovic) on

A post shared by Too Faced Cosmetics (@toofaced) on

A post shared by GLAMGLOW (@glamglow) on