זלינגר וטניה פרגה  (גיא אייזנר) (צילום: מערכת ONE)
זלינגר וטניה פרגה (גיא אייזנר) | צילום: מערכת ONE

נבחרת ישראל בכדורעף נשים חזרה אחר הצהריים (שני) לישראל לאחר שסיימה במקום ה-4 את הפיינל פור של היורוליג שנערך השנה בטורקיה. הנבחרת של אריה זלינגר לא הותירה חותם ממשי בצמד המשחקים לאחר שהובסה בחצי הגמר, 0:3 בידי סרביה ובמשחק על מקומות 3-4 הפסידה גם כן 0:3 הפעם למארחת טורקיה.

מאמן הנבחרת אריה זלינגר אמר עם נחיתת הנבחרת בארץ: ”קודם כל זה היה כבוד גדול בשבילנו להיות בכלל בפיינל פור. להיות במעמד כזה זאת חוויה בפני עצמה. אני בטוח שהבנות למדו מהטורניר הזה הרבה".

"אני בטוח שיכולנו להיראות טוב יותר בנסיבות שונות", אמר המאמן המעט מאוכזב, "בעצם שום דבר לא עבד לנו בפיינל פור הזה. לא הצלחנו להציג את המאה אחוז שלנו ולצערי היכולת שלנו היתה מאוד פושרת כי היינו חסרי אנרגיה במשחקים שלנו".

זלינגר תירץ את היכולת של השחקניות באירועים שקרו מחוץ למגרש במהלך סוף השבוע. "צריך לקחת בחשבון את העובדה שהבנות התרגשו וגם את הלך הרוח הסביבתי אבל כרגע קשה לי לשים את היד על הגורם העיקרי שבגללו נראינו כך. האווירה העוינת מחוץ לאולם לא השפיעה עליי".

"אני חושב שהתקדמנו ושנבחרת ישראל בכדורעף נשים חזרה לתודעה העולמית בעקבות ההישגים האחרונים. הסיכויים שלנו לעלות לאליפות אירופה הם יותר גבוהים מהסיכויים שהיו לנו להעפיל ליורוליג ולכן אני אופטימי לקראת ההמשך", הוסיף המאמן.

קפטנית הנברחת, טניה פרגה, הודתה כי היא וחברותיה לא הציגו את מלוא הפוטנציאל שלה וכי היה לה קשה לשחק מול אולם ריק. ”היו לנו המון חוויות והתרגשויות בשבוע הזה. התמודדנו המון עם יחסים פנימיים וחיצוניים. יורוליג זה אירוע שעוד לא חווינו. עצם ההגעה שלנו למעמד כזה זה כבר מאוד מרגש. אני מוכרחה להודות שכל הפוטנציאל שלנו לא בא לידי ביטוי בפיינל פור ומאוד חבל לי על כך שהבנות לא הציגו את היכולת שהן יודעות להציג. אני חושבת שהגענו לפיק גבוה יותר במשחקים המוקדמים לדוגמא מול ספרד בבית. באופן כללי לא הרגשתי נעים לשחק מול אולם ריק. אין לך את האנרגיות הדרושות".

זלינגר. מאמין שהנבחרת צברה ניסיון  (גיא אייזנר) (צילום: מערכת ONE)
זלינגר. מאמין שהנבחרת צברה ניסיון (גיא אייזנר) | צילום: מערכת ONE

פרגה ציינה לטובה את שירותי הביטחון הטורקיים ששמרו על הנבחרת בצורה טובה הן במלון והן במהלך המשחקים.

פיגה והדור הצעיר  (גיא אייזנר) (צילום: מערכת ONE)
פיגה והדור הצעיר (גיא אייזנר) | צילום: מערכת ONE