מפגינים פלסטינים. איימו לפגוע בצמד (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
מפגינים פלסטינים. איימו לפגוע בצמד (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

כמאה מפגינים פרו פלסטינים גרמו להפסקת המשחק של נבחרת ישראל בכדורעף חופים מול נבחרת הולנד, בטורניר גביע היבשות שנערך היום (שבת) במונפלייה שבצרפת.

מיד בתום המשחק השלישי בין ישראל להולנד, בו ניצחו שכול וסטיקמה ההולנדים את אלון אלקובי וחן מאיר 11:21, 17:21, הניפו עשרות צופים את דגלי פלסטין ושלטים בגנות ישראל ואף איימו לפגוע בצמד הישראלי.

מאמן הנבחרת, שקד חיימי, סיפר: "כולם היו לבושים בחולצות ירוקות ועליהם הכיתוב 'לא לישראל'. הם צעקו קריאות קצובות להחרים את ישראל. אנחנו היינו בדרך החוצה מהמגרש, הבחנתי בהמולה ומיד הורתי לשחקנים שלי לפנות לאחור ולהישאר בקצה המתחם".

"החלפנו חולצות כדי שלא יזהו אותנו ובעזרת אחד ממארגני הטורניר יצאנו משער צדדי ונמלטנו לבית המלון. הפלסטינים לא הבינו איפה אנחנו ופרצו ליתר המגרשים שם שיחקה צרפת מול סרביה וגרמו להפסקת המשחקים ולמהומה גדולה. המשחק הנוסף נגד הולנד בוטל בגלל פציעה של אחד השחקנים ההולנדים, כך שזכינו בניצחון טכני. מחר אנחנו אמורים לשחק עם סרביה על המקום השלישי בבית, בינתיים המארגנים עוד לא החליטו באיזו שעה יתקיימו המשחקים ואנחנו מחכים במלון להוראות".

אלון אלקובי (ONE) (צילום: מערכת ONE)
אלון אלקובי (ONE) | צילום: מערכת ONE

נבחרת ישראל כוללת את הזוגות, חן מאיר ואלון אלקובי, וקינן קופץ' ועמוס בר יוסף. טורניר גביע היבשות הוא מפעל חדש של התאחדות הכדורעף הבינלאומית ובסיומו חמש המדינות שידורגו ראשונות בכל היבשות, יזכו בכרטיס כניסה לאולימפיאדת לונדון 2012. הקריטריון הקודם לכניסה למשחקים האולימפיים התבסס על דירוג עולמי בלבד וכעת, על פי הקריטריון החדש, מדינות עם רמת כדורעף חופים שאינה גבוהה, יזכו לסיכוי גבוה יותר להיאבק על מקום במשחקים האולימפיים לונדון 2012.

המטרה שסימן איגוד הכדורעף בתחום כדורעף החופים מכוונת למשחקים האולימפיים בריו 2016. עד אז ישקיע האיגוד כדי לאפשר לשחקנים הישראליים לצבור ניסיון בינלאומי ברמות הגבוהות ביותר ומפעל גביע היבשות הוא בהחלט במה ראויה לצבירת ניסיון, הן לשחקנים והן לצוות המקצועי.

אליפות העולם בכדורעף חופים (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
אליפות העולם בכדורעף חופים (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

נבחרת ישראל הוגרלה לשחק בבית ד' עם שתי מעצמות כדורעף חופים: צרפת והולנד, ויחד איתה בבית תשחק גם סרביה. לכל נבחרת שני זוגות ובסך הכל מתקיימים ארבעה משחקים בין הנבחרות. הולנד ניצחה את ישראל 1:3 ועלתה למשחקי הדירוג על מקומות 1-2 מול צרפת ,שניצחה את סרביה באותה תוצאה. המטרה שסומנה בשלב הראשון של טורניר גביע היבשות, היא לסיים במקום השלישי ולהעפיל אל השלב הבא שישוחק בשנת 2011.