נבחרת כדורעף הנשים של ישראל. רוצה שתבואו לעודד (צילום: מערכת ONE)
נבחרת כדורעף הנשים של ישראל. רוצה שתבואו לעודד | צילום: מערכת ONE

שחקניות נבחרת כדורעף הנשים של ישראל, קיימו הערב (שני) את האימון הראשון שלהן מאז חזרתן ממשחק החוץ בבלארוס במסגרת פלייאוף העליה לאליפות אירופה בו הפסידו 3:2.

חניכותיו של זלינגר רעבות ודרוכות מתמיד, לקראת משחק הגומלין שייערך בשבת בוינגייט ובתקוותן לעשות היסטוריה ולהעפיל בפעם הראשונה לאליפות אירופה. 

עוזר מאמן הנבחרת, גל גלילי, שהעביר את האימון אמר ל-ONE על ההכנות: "אנחנו מתכוננים במרץ, היה אימון טוב יחסית לזה שזה מיד אחרי משחק וטיסות. השחקניות רוצות לסיים את המשימה ואנחנו בצוות מרגישים רעב אצלן. עשינו גם הכנה טובה לפני המשחק הראשון וכרגע מה שנשאר הוא להשלים את המשימה".

גלילי יודע כי הצד הטקטי פחות חשוב כרגע וכי צריך להתרכז בצד המנטלי של ההתמודדות. "אנחנו והשחקניות מודעים למעמד וללחץ וכל הזמן חוזר הניגון: הכל בידיים שלנו, אם נשחק את המשחק שלנו נעלה. אנחנו מנסים שלא כל הזמן לחשוב על זה שאנחנו לפני משחק היסטורי, כי זה  לא יעשה טוב לבנות".

ההכנות תתפוסנה תאוצה לקראת סוף השבוע כשביום חמישי תצא כל הנבחרת למיני מחנה אימונים שבמסגרתו תלון בוינגייט ותתאמן בכל יום כשהאימון האחרון יתקיים באולם בו יערך המשחק.

נבחרת כדורעף נשים ישראל. מתאמנות לאליפות אירופה (מייקל מק´קונוויל) (צילום: מערכת ONE)
נבחרת כדורעף נשים ישראל (מייקל מק´קונוויל) | צילום: מערכת ONE

מבחינה טקטית העבודה שנותרה למאמן הנבחרת, אריה זלינגר, ולעוזרו גלילי היא ליטושים אחרונים. "אנחנו עוברים על הוידאו של המשחק הראשון", הוסיף גלילי, "ויש כמה דברים שאנחנו צריכים לשפר, אם זה בהתקפה או בחיזוק מכות הפתיחה. יש להם שחקנית אחת שאותה נצטרך לעצור וחוץ מזה נותרו רק התאמות אחרונות,בסך הכל הבנות מוכנות".

הציפיות בנבחרת הן אך ורק לנצח והאכזבה בקרב הבנות תהיה גדולה אם בסופו של דבר נצטרך לראות את האליפות שוב פעם דרך מסכי הטלוויזיה. לשם כך, הודו בנבחרת שיצטרכו את תמיכת הקהל. "יש התעוררות והתעניינות בקרב הקהל ואנחנו יודעים שמנהלי הנבחרת עומלים על מנת שהאולם יהיה מלא", אמר גלילי.

נבחרת כדורעף נשים ישראל (ONE) (צילום: מערכת ONE)
נבחרת כדורעף הנשים של ישראל חוגגת. אנו חולמים לראות תמונות דומות בשבת | צילום: מערכת ONE

"בבלארוס היו 4,000 אוהדים שללא ספק עשו את ההבדל ואנחנו מקווים שכך יהיה גם פה, אפילו אם הכמות תהיה פחותה ואנחנו יוצאים בקריאה לקהל לבוא, למלא את האולם ולדחוף את הבנות".