עוד הישג ענק לצמד הישראלי אנדי רם ויוני ארליך. השניים זכו לפנות בוקר (שבת) בטורניר האינדיאן וולס היוקרתי לאחר 4:6 ו-4:6 מול נסטור וזימוניץ'.

רם וארליך מתחבקים (צילום: עודד קרני)
רם וארליך. פתיחת עונה פנטסטית | צילום: עודד קרני

לאחר שבשנה שעברה הגיעו עד לגמר טורניר האינדיאן וולס, השנה הצליחו השניים לעשות צעד נוסף ולזכות בתואר היוקרתי, שזיכה אותם בפרס כספי של 195 אלף דולר ו-500 נקודות דירוג ששומרות אותם בראש הדירוג השנתי לזוגות.

אנדי רם אמר בטקס הענקת הגביע: זה נהדר לזכות בתואר לאחר הפסד בגמר בשנה שעברה. אני מאחל לנסטור וזימוניץ' הרבה תארים, ויש עוד הרבה להשיג..."

"אני מודה גם ליוני, הפרטנר שלי, שנתן טורניר גדול שממשיך את השנה הטובה שלנו".

את המערכה הראשונה פתחו אנדיוני בצורה טובה מאוד מול הצמד הקנדי/סרבי, דניאל נסטור וננאד זימוניץ' וכבר במשחקון השביעי הצליחו לשבור ובעזרת משחקון הגשה טוב עלו ליתרון 3:5.

ביתרון 4:5 וכשהם מגישים נחלצו הצמד הישראלי מנקודת שבירה, הצליחו לזכות במשחקון ובמערכה כולה 4:6 , (0:1 במערכות).

המערכה השנייה נפתחה באותה צורה בדיוק ובששת המשחקונים הראשונים כל צמד שמר על ההגשות שלו, אך אז הגיע שוב המשחקון השביעי ובו התעלו הישראלים והצליחו לשבור את נסטור וזימוניץ' ועלו ל-3:4 ולאחר משחקון הגשה מצוין עלו מיד ל-3:5.

אנדי רם ויוני ארליך נותנים כיף (צילום: עודד קרני)
אנדיוני. מועמדים למדליה | צילום: עודד קרני

נסטור וזימוניץ' עוד הצליחו לצמק ל-5:4, אבל המשחק הזה היה של הצמד המופלא בכחול לבן שלקח את המשחקון בדרך לניצחון 4:6 ו-4:6.

אין ספק שפתיחת העונה המצוינת שלהם שהגיעה לשיאה בזכייה בתואר גראנד סלאם ראשון בקריירה (מלבורן, אוסטרליה) העניקה להם ביטחון רב והעלתה את חוסנם המנטלי של הישראלים.

רם וארליך לא שמטו אף מערכה בדרך לגמר ובאף מערכה בטורניר לא נקלעו למאבק צמוד מול כל הזוגות הטובים בעולם.

כמובן שהתואר בטורניר הזה, ביחד עם הזכייה באליפות אוסטרליה גורמים לכולם להאמין שאפשר לצפות מהם לחזור מהאולימפיאדה הקרובה עם מדליה.