אמרו שהוא כבר מעבר לשיא, אמרו שהוא כבר לא יצליח להשלים זכיה ב-4 הטורנירים הגדולים ולא יצליח לעולם להניף את הגביע בפאריס. אז אמרו.

רוןג'ר פדרר הוכיח היום (ראשון) שהוא הטניסאי הטוב בכל הזמנים. למה? כי הוא הישווה את שיא הזכיות של פיט סמפראס שעמד על 14 וכי הוא ניצח בכל אחד מ-4 הטורנירים הגדולים בעולם (אוסטרליה, ארה"ב, וימבלדון ורולאן גארוס).

פדרר עם הגביע (צילום: Clive Brunskill, GettyImages IL)
עכשיו זה רשמי. פדרר עם הגביע הנחשק | צילום: Clive Brunskill, GettyImages IL

השוייצרי ניצח בשלוש מערכות סודרלינג, 1:6, 6:7 ו- 4:6 בגמר והוכיח כי הטניס שלו מגוון וכי הוא מסוגל לנצח בכל אחד מסוגי המשטחים. לאחר 4 הפסדים רצופים בגמר לאשף החימר, רפאל נדאל, הגיע סוף סוף יומו הגדול של פדרר בעיר האורות.

הפנומן פתח את המשחק בצורה מושלמת ולא נתן ליריבו הפחות מנוסה להיכנס למשחק. תוך מספר דקות, הוא עלה ל-0:4 ובהמשך איהד רק משחקון אחד במערכה שהסתיימה ב-1:6.

המערכה השניה היתה סיפור אחר לגמרי כאשר סודרלינג לא נתן לשוייצרי לברוח ושמר על ההגשה שלו. שני הטניסאים נשארו צמודים עד ל-6:6. בשובר השיוויון, פדרר הוכיח ממה הוא עשוי וניצח בקלות בדרך ל-6:7.

למרות שסודרלינג השתפר, פדרר שבר כבר במשחקון הראשון ויצר לעצמו יתרון משמעותי להמשך. בהמשך, כל אחד מהטניסאים שמר על ההגשה שלו עד לסיום ואז ב-4:5 לפדרר הגיע הרגע שכולם חיכו לו. פדרר ניצח במשחקון לאחר פייט רציני מצד השבדי ולא הצליח לעצור את התרגשותו תוך שהוא ממרר בבכי.

מערכה ראשונה: פדרר - סודרלינג 1:6
פדרר השיג את הנקודה הראשונה במשחק למרות הגשה של סודרלינג והמשיך ל-0:30 ולאחר מכן, ל-30:40. בסופו של המשחקון, השוייצרי השיג ניצחון ושבר כבר בשלב זה את ההגשה של השבדי.

במשחקון השני, פדרר הגיש ובקלות יחסית עלה ל-0:40 בדרך ל-0:2 במשחקונים. השוייצרי המשיך עם חבטת גב יד מדויקת ועלה ל-0:30 מול הגשה של סודרלינג. השבדי ייצר הגשה במהירות של 221 קמ"ש וחזר לתמונת המשחקו אך לבסוף, הנחישות של פדרר סידרה לו יתרון 0:3.

הפנומן משוייץ המשיך במומנטום והתיש את סודרלינג מהקו האחורי. השבדי נראה לא מרוכז וביצע מספר שגיאות לא הכרחיות בדרך לפיגור 4:0. שוב, סודרלינג ניגש להגיש ובעזרת חבטות ראשונות מהירות עלה ל-30:40 ובהמשך, השיג את המשחקון הראשון שלו במשחק.

למרות המשחקון הקודם, פדרר ניגש להגיש ולא התקשה עם חבטות כף יד עמוקות וחזקות, שהשאירו את סודרלינג על האפס. 1:5. למרות הגשה של סודרלינג, פדרר הריץ את השבדי מצד לצד ועלה ל-15:40. הוא סיים את המערכה עם חבטת גב יד אדירה מול סודרלינג שעלה לרשת.

פדרר (צילום: Clive Brunskill, GettyImages IL)
פדרר בטירוף לאחר הניצחון | צילום: Clive Brunskill, GettyImages IL
מערכה שניה: פדרר - סודרלינג 6:7
פדרר הגיש בפתיחה והשיג מיד יתרון של 15:40. בקלות שמאפיינת אותו במשחק הזה, עלה ל-0:1. השבדי רמז כי המערכה הזו תראה אחרת לאחר ששמר על ההגשה עם חבטות מדויקות והישווה ל-1:1. אולם, כרגע אין חדש תחת השמש והשוייצרי שמר כל ההגשה שלו ועלה ל-1:2.

סודרלינג הגיש ועלה ליתרון 0:15 ואז אוהד מן הקהל פרץ למגרש וניסה לעטוף את פדרר בדגל. לאחר מספר שניות, הצליחו המאבטחים לעצור את אותו אוהד.

האירוע דווקא השפיע לטובה על השבדי שניצח על האפס בדרך ל-2:2. לאחר משחקון ארוך יחסית כאשר סודרלינג הצליח לתת פייט מהקו האחורי, פדרר שמר על ההגשה, 2:3 לשוייצרי.

למרות שפדרר השיג את שתי הנקודות הראשונות בהגשה של השבדי, סודרלינג חזר לתמונה ובסיום, ניצח את המשחקון והישווה את התוצאה 3:3. הגשם התחזק במגרש המרכזי בפאריס אך השניים המשיכו להתגושש ופדרר שמר על ההגשה בדרך ל-3:4 במשחקונים.

סודרלינג הגיש במשחקום השמיני ונקלע לפיגור 30:15 אך טעות של פדרר קבעה שיוויון 30:30. שני ווינרים נהדרים של השבדי קבעו מהפך במשחקון בדרך ל-4:4.

השוייצרי הפגין את מגוון חבטות הגב יד שלו ועלה במהירות ל-0:40. למרות שהחטיא וולי מקרוב, הצליח פדרר לנצח את המשחקון ולהשאיר את השבדי עם הגב לקיר לקראת המשחקון הבא.

סודרלינג מול פדרר (צילום: רויטרס)
סודרלינג, לא הצליח לעצור את המכונה השוויצרית | צילום: רויטרס

למרות הלחץ, סודרלינג ניצח על האפס וקבע שיוויון 5:5.

פדרר שיחרר שני אייסים עוצמתיים ועלה ל-0:40 בדרך לניצחון במשחקון ה-11. סודרלינג המשיך את משחקוני ההגשה המצוינים שלו עם חבטות כף יד חזקות וצמודות לקו הבסיס, 30:40 לשבדי.

אולם, פדרר ייצר חבטה מדויקת שהטעתה את סודרלינג והישוותה ל-40:40. כל פעם שהשבדי עלה לרשת, פדרר העניש אותו בחבטה עמוקה.

שני הטניסאים החלו את שובר השיוויון. פדרר בעזרת 2 אייסים אדירים ושבירה עלה ל-1:4.

לאחר כדור שהלך החוצה מידו של סודרלינג, פדרר כבר השיג יתרון משמעותי, 1:5. השוייצרי המשיך לתת תצוגת תכלית עם דרופ שוט רגיש בדרך לניצחון במערכה כולה.

מערכה שלישית
הנקודה הטובה ביותר במשחק עד כה הסתיימה עם נקודה של סודרלינג ליד הרשת ו-15:30 לשבדי בפתיחת המערכה. אולם, השוייצרי נראה חד והצליח לשבור את ההגשה ולעלות ל-0:1. למרות הגדם והמטריות ביציעים, המשיך המשחק ופדרר עלה בקלות ל-0:2 תוך שהוא שומר על ההגשות. למזלו של סודרלינג, משחקון ההגשה שלו השתפר והוא הצליח להשיג 15:40 בדרך ל-2:1.

סודרלינג המשיך במומנטום היובי ושיחק מצוין מול הגשה של פדרר ועלה ל-30:40 אך הוא לא הצליח לנצל את נקודת השבירה ונכנע לפור הנד של פדרר. השוייצרי המשיך להתגונן אך עשה את העבודה ועלה ל-1:3 במשחקונים.

הסינדרלה של הטורניר שמר על ההגשה שלו והצליח לצמק ל-3:2 אך פדרר לא נתן לו להתקרב ושלח ווינרים איכותיים בדרך ליתרון של 2 משחקונים, 2:4. סודרלינג לפחות שמר על ההגשה שלו והצליח להתקרב ל-4:3.

פדרר הציג טניס מעולם אחר במשחקון השמיני ובקלות עלה ל-0:30. סודרלינג כבר השיג שיוויון 30:30 אך פדרר עם חבטת הגשה טובה, עשה את זה וניצח. כעת, הוא רחוק משחקון אחד מההיסטוריה.

סודרלינג לא הסכים לוותר בקלות ועלה כבר ל-0:30 כשהוא מגיש. השוייצרי שרצה לסיים את זה חזר לתמונה וצימק ל-40:30. לבסוף, הוא הפסיד את המשחקון, 4:5 לשוייצרי.

המשחקון העשירי היה צמוד לחלוטין וטעות של חוסר ריכוז גרמה לשוייצרי להיקלע לפיגור 40:30. פדרר לא התייאש וחזר ל-40:40 וליתרון.