ורה זבונרבה זוכה באינדיאן וולס (צילום: Matthew Stockman, GettyImages IL)
ורה זבונרבה והגביע ה"טרי" באינדיאן וולס | צילום: Matthew Stockman, GettyImages IL

וורה זבונרבה, זכתה הערב (ראשון) בתואר החשוב בקריירה שלה כשניצחה בגמר האינדיאן וולס את אלופת השנה שעברה, אנה איבנוביץ' 6:7 ו-2:6 תוך שעה ו-58 דקות.

זבונרבה זכתה אמנם כבר בשמונה תארים בסבב הנשים, אך כולם מדרגה נמוכה. בכך אגב השלימה הרוסיה, שתעלה בדרוג מחר (שני) למקום החמישי בעולם, דאבל בטורניר, לאחר שביחד עם ויקטוריה אזרנקה זכתה גם בטורניר הזוגות.

משחק הגמר נערך ברוח חזקה שהפריעה מאוד לשחקניות שהתקשו להגיש, נאבקו ברוח וכמעט תמיד היו צריכות לנחש לאן יעוף הכדור.

איבנוביץ', שהוליכה טרם המפגש 3:4 בראש בראש על זבונרבה, פתחה עם 0:2 אבל זבונרבה זכתה מייד בשלושה משחקונים ועלתה ל-2:3.

איבנוביץ' שברה בחזרה ל-4:4, החמיצה שלוש נקודות מערכה והשתיים הגיעו לשובר שוויון, בו זכתה זבונרבה עם 5:7.

גם המערכה השניה נפתחה עם 0:2 של איבנוביץ', אבל גם הפעם זבונרבה הראתה עד כמה השתנתה מנטלית ובמקום
להתפרק זכתה בשישה משחקונים רצופים, בדרך ל-2:6 ולתואר היוקרתי.

זבונרבה, בכיינית ומתפרקת סדרתית, החלה את השינוי הגדול אצלה כשחזרה מפציעה בתחילת 2008 כשהיא מדורגת במקום ה-22 בעולם.במהלך השנה זכתה בטורניר הוברט, הגיע לגמר טורניר דוחא, וחצי גמר מיאמי.

הפריצה בחזרה לטופ 10, הגיעה כשזכתה בארד האולימפי בביג'ין, ואחרי עונת אולמות מצוינת, הגיעה לגמר מסטרס הנשים שם הפסידה לוונוס ווליאמס.

השנה המשיכה הרוסייה בקו העליה, הגיעה לחצי גמר אליפות אוסטרליה, זכתה בטורניר פטאיה בדרך לזכייה בטורניר השישי בחשיבותו בסבב הנשים. זבונרבה זכתה ב-700,000 דולרים על היצחון וביחד עם עוד 117,000 דולרים, חלקה בזכיה בגמר הזוגות, היא ללא ספק תשמח את מנהל הנק שלה.

גם אנה איבנוביץ' (הסתפקה ב-350,000 דולרים ) יכולה להיות מרוצה , למרות שאיבדה את התואר, זה הגמר הגדול הראשון שלה מאז זכתה ברולאן גארוס בשנה שעברה ויתרום לביטחון שלה בהמשך העונה.