שחר פאר מתקשה (צילום: אור גץ)
האם שחר תגיע למפגש הבא? | צילום: אור גץ

לאחר הדחתה של ישראל מהבית העליון הבכיר במפגש המאכזב מול צ'כיה, חוזרת נבחרת ישראל, או בעצם שחר פאר וציפי אובזילר לבית העליון השני בו משחקות הנבחרות המדורגות 9-16 בעולם.

שמונה הנבחרות ישחקו בחודש פברואר 2009, כמעט בעוד שנה, אבל היום (שני) התפרסם דירוג המדינות החדש שלאחר משחקי סוף השבוע. ישראל, אותה מובילים הקפטן עודד יעקב והמאמן ליאור מור, מדורגת 10 בדרוג העולמי ולכן תהיה מדורגת ביחד עם נבחרות בלגיה, יפן וגרמניה.

ארבע היריבות הלא מדורגות, הן היריבות הפוטנציאליות של ישראל בסיבוב הראשון של הבית העליון השני והן: אוקראינה, שוויץ, סרביה וסלובקיה. ההגרלה תערך בחודש ספטמבר בסמוך לגמר הפדרציה בין רוסיה לספרד. המפגשים יתקיימו בתחילת חודש פברואר 2009.

היריבה הקשה ביותר והבלתי אפשרית היא כמובן נבחרת סרביה עם שתים מחמש הטניסאיות הטובות בעולם, אנה איבנוביץ' וילנה ינקוביץ'. אנה איבנוביץ' הובילה את הנבחרת הסרבית לנצחון 2:3 על קרואטיה בסוף השבוע.

ישראל ניצחה את סרביה בגמר הטורניר האזורי בבולגריה לפני כשנתיים, ניצחון שהחל בעצם את הדרך של ישראל לבית העליון הבכיר של שמונה הנבחרות הטובות בעולם. מאחר והמפגש עם הסרביות היה במסגרת בית איזורי, הביתיות תקבע בהגרלה. המאזן מול הסרביות ראש בראש הוא 0:2 לטובת ישראל.

גם סלובקיה עם דניאלה הנטוחובה ודומיניק סילבוקובה, היא משימה קשה ביותר עבור שחר פאר וציפי אובזילר. וגם מול הסלובקיות הביתיות תקבע בהגרלה.הסלובקיות, שאיתן לא נפגשה ישראל מעולם, הופיעו ללא הנטוחובה והביסו 0:5 את אוזבקיסטן עם אקול אמנמורדובה בסוף השבוע.

אוקראינה עם האחיות בודרנקו, היא האפשרות השלישית. עם האוקראיניות נפגשנו שלוש פעמים בבית האזורי וגם כאן תקבע הביתיות בהגרלה. האוקראיניות ניצחו את ישראל פעמיים ב-2004 וב-2000. הישראליות ניצחו ב-2005 עם פאר וסמאשנובה. האוקראיניות הפסידו לאיטליה 3:2 בקרב הישרדות, במקביל לקרב ישראל- צ'כיה.

אם נוגרל מול נבחרת שוייץ, יגיעו פטי שניידר , טמיאה בז'ינסקי ועמנואל גליארדי לישראל. ישראל פגשה בשוייץ במשחקי פליאוף על עליה לבית העליון בשנת 2003.

השוייצריות שגם אז הובילה אותן פטי שניידר ארחו את ישראל על מגרשי חימר וניצחו את אנה סמשנובה וציפי אובזילר בשוייץ 1:4 כשגם אז את הנקודה הבודדת, הביאה דווקא אובזילר.ראש בראש שוייץ מוליכה על ישראל 0:2. שוויץ גברה על אוסטריה 2:3 בסוף השבוע, בקרב שהוכרע במשחק זוגות.