שחר פאר במשחקה מול דינארה סאפינה בגביע הפדרציה (צילום: אור גץ)
פאר. האוקראיניות עדיפות על הנייר | צילום: אור גץ

אוהדי הטניס בישראל, שבשנה האחרונה ליוו את שחר פאר וציפי אובזילר במשחקי הפדרציה בשני משחקים ביתיים, מול רוסיה וצ'כיה, יאלצו ללוות את נבחרת הנשים בראשותו של הקפטן עודד יעקב הרחק מרמת השרון, בעיר האוקראינית חארקוב.

המפגש בין ישראל לאוקראינה, שנקבע לפני חודשים אחדים בהגרלה, יהיה במסגרת בית 2 של הבית העליון ובו משחקות הנבחרות המדורגות 9 עד 16 בעולם. מיקומו המדויק של המפגש התפרסם הבוקר ע"י התאחדות הטניס האוקראינית.

חארקוב היא העיר השניה בגודלה באוקראינה, והמפגש מול הישראליות יערך כפי שהיה צפוי מראש באולם סגור, בקומפלקס ספורט בו לא מתקיימות בד"כ תחרויות טניס, עקב הקור השורר באוקראינה בתקופת המפגש, ה-7 וה-8 לחודש פברואר.

חייבים אגב לזכור שישראל שיחקה מול קנדה בתנאים דומים בחוץ לפני כשנתיים, והישראליות עם שחר פאר שהיתה אז יחסית בשיאה, ניצחו.

ישראל נשרה לבית העליון השני, אחרי שנה אחת בה שהתה בבית העליון הראשון בין 8 הנבחרות הטובות בעולם. כזכור, בפברואר 2008 נוצחה ישראל 4:1 בידי נבחרת הפדרציה של רוסיה, בכיכובן של מריה שראפובה, דינארה סאפינה ואנה צ'אקבטדזה. חודשיים אח"כ נוצחו פאר ואובזילר 3:2 בידי נבחרת צ'כיה והנבחרת הודחה מ-8 הגדולות בעולם.

גם במפגש מול האוקראיניות לא צפויות הישראליות ללקק דבש. פרט למזג האוויר מתחת לאפס והמגרש באולם שהישראליות לא מתמחות בו, יתקלו הבנות בצמד האחיות בודרנקו - אלונה, 33 בעולם, ו-ויקטרינה, 63 בעולם, שעדיפות בדירוג על פני פאר (38) ואובזילר (175).