שחר פאר במלבורן (צילום: Clive Brunskill, GettyImages IL)
שחר פאר. הפסידה היום פעמיים | צילום: Clive Brunskill, GettyImages IL

נבחרת הפדרציה של ישראל הידרדרה לבית האיזורי אירופי - אפריקני לאחר הפסד 3:2 לנבחרת הפדרציה של אסטוניה במפגש כולו. במשחק הזוגות שנערך, בידיעה שהנבחרת המנצחת תישאר בבית העליון ואילו המפסידה תנשור לבית אזורי, פתחו פאר ואובזילר מצוין בדרך ל-1:6 במערכה הראשונה.

למרות היתרון המבטיח, קאנפי ואני לא נשברו וחזרו בגדול בדרך ל-4:6 במערה השניה והשוו ל-1:1 את מניין המערכות במשחק החמישי ובמכריע של המפגש בין הנבחרות. במערכה השלישית נתנו הישראליות פייט גדול בדרך ל-5:6 מבטיח, אך לא הצליחו לשמור על היתרון ולנצח את המשחק. 3 משחקונים רצופים בהן זכו האסטוניות קבע 6:8 למקומיות והכריע: נבחרת הפדרציה של ישראל נשרה לבית האיזורי.

עבור ישראל, שרק לפני זמן לא רב, התחרתה עם רוסיה ברבע הגמר (8 הגדולות) ירידה לבית האזורי היא מכה גדולה מאוד, בעיקר לנוכח העובדה שציפי אובזילר כבר קרובה לפרוש, ומחליפתה לא נראית באופק.

מערכה ראשונה - 1:6 לפאר ואובזילר

קאנפי, האסטונית הבכירה היתה הראשונה להגיש, הישראליות נראו לא רע, בדרך לשבירה וניצחון חשוב כבר במשחקו הראשון, בדרך לניצחון גם במשחקון ההגשה שלהן ו-0:2 מהיר.

משחקון ההגשה הבא של המקומיות היה צמוד מאוד, אך מעט יותר ריכוז של קאנפי ואני העניק להן ניצחון ו-2:1. משחקון ההגשה של פאר היה חלש בתחילה, בדרך ל-0:30 לאסטוניות. שתי טעויות של קאנפי ונקודה יפה של אובזילר ליד הרשת החזירה את היתרון לצד הכחול-לבן 30:40, בדרך ל-1:3.

המשחק המצוין של אובזילר ליד הרשת נמשך, והצמד הישראלי על ל-0:30 ו-15:40 מול ההגשות האסטוניות ול-1:4 עם שתי שבירות. בהמשך עלו הישראליות ל-1:5 גדול, ו-15:40 בהגשות של האסטוניות וניצחון 1:6 במערכה הראשונה.

מערכה שניה - 4:6 לאסטוניות

ציפי אובזילר במשחקה מול שראפובה 23 (צילום: עודד קרני)
אובזילר. קרוב, אבל לא מספיק | צילום: עודד קרני

שחר פאר הגישה ראשונה בנסיון לפתוח ברגל ימין את המערכה השניה, אך האסטוניות לא ויתרו ועלו ל-30:40, וניצחון. הישראליות לא נבהלו ושברו מהר בחזרה 1:1. משחקון הגשה מעולה של אובזילר, ומשחק רשת מצוין של שתי הישראליות החזיר את היתרון ל-1:2 כחול-לבן.

שני משחקונים לא מוצלחים של הצמד הישראלי, כולל בהגשות של שחר פאר, הביאו אות האסטוניות ליתרון בשנית, 2:3 והגשות שלהן. את משחקון ההגשה השישי לקחו האסטוניות בקלות מפתיעה ועלו ל-2:4.

כמו בתחילת המערכה, גם במשחקון ההגשה הבא של אובזילר היו הישראליות טובות וחזקות וצמצמו ל-4:3. אני וקאנפי לא נבהלו ועלו ל-3:5 בקלות. משחקון הגשה טוב של שחר פאר הוביל את הישראליות לניצחון ו-4:5, אך האסטוניות לא נבהלו וניצחו על האפס בדרך ל-4:6 במערכה כולה.

מערכה שלישית

אובזילר הגישה עבור הישראליות, זה לא מנע מקנאפי ואני לשבור בהצלחה ולעלות ל-0:1 מהיר. גם במשחקון ההגשה שלהן היה המקומיות חזקות ומרוכזות יותר, ועלו ל-0:40 מבטיח. למרות זאת לא נבהלו פאר ואובזילר וחזרו בגדול, 1:1לאחר שני משחקונים.

משחקון ההגשה השלישי, שוב תחת מכות הפתיחה של שחר פאר, היה בשליטה מוחלטת של האסטוניות שעלו ל-1:2. למרות הגשות הפתיחה של אני, והפיגור אליו נקלעו שוב הצליחו הישראליות לשבור מחדש ולהשוות ל-2:2.

משחק רשת מצוין של שחר פאר, החזיר את הנבחרת מ-40:0, לניצחון חשוב במשחקון החמישי, 2:3 לישראליות. האסטוניות חזר במשחקון הבא ל-3:3 לאחר שליטה במשחק הקו האחורי. משחקון הגשה יפה של פאר, ומשחק מעולה של אובזילר ליד הרשת קבע 3:4 לישראליות.

טעות של השופטת הראשית, העניקה לאסטוניות נקודה מכריעה בדרך ל-4:4 במערכה הקובעת. הישראליות לא נשברו בפיגור 40:0 במשחקון התשיעי ועלו ליתרון חשוב בדרך ל-4:5 במערכה.

האסטוניות חזרו לשוויון 5:5, אך פאר ואבזילר המשיכו ללחוץ על הדוושה ועלו ל-5:6 חשוב במערכה הקובעת. משחקון הגשה טוב של האסטוניות קבע 6:6. משחקו הגשה רע של הישראליות העניק לאסטוניות יתרון 6:7 לקראת משחקון הגשה שלהן, ואפשרות להכריע את המשחק.