ג'ו ווילפרד טסונגה שמח (צילום: רויטרס)
טסונגה מאושר אחרי הניצחון על ג'וקוביץ' | צילום: רויטרס

אנדי רודיק האמריקני הבטיח היום (חמישי) את מקומו במאסטרס שנחאי, כשניצח את המדורג שמיני במירוץ ז'יל סימון מצרפת 3:6 ו-5:7. רודיק הוא השישי שמבטיח את מקומו בטורניר אחרי רפאל נדאל, רוג'ר פדרר, נובאק ג'וקוביץ' , אנדי מארי וניקולאי דווידנקו.

רודיק נזקק לסרבים מצוינים כדי לנצח את סימון שהקהל עודד במרץ ועלה לגמר במדריד לפני שבועיים. "זה תמיד נחמד להכנס למאסטרס, זו הפעם השישית שלי וזה כבוד", אמר רודיק.

רודיק יפגוש ברבע הגמר את ג'ו וילפרד טסונגה הצרפתי שבשיחזור גמר אליפות אוסטרליה, ניצח את השלישי בעולם (שדי מקרטע לאחרונה) נובאק ג'וקוביץ' הסרבי 4:6, 6:1 ו-3:6. באוסטרליה כזכור, ידו של ג'וקוביץ' היתה על העליונה.

טסונגה שבר במשחקון החמישי במערכה הראשונה בדרך לזכייה בה, ג'וקוביץ' הסתער על המערכה השנייה, אבל טסונגה שבר ל-1:2 בשלישית, יתרון שהספיק לניצחון.

במקום השביעי מדורג כרגע חואן מרטין דל פוטרו מארגנטינה ושמיני כאמור, ז'יל סימון. שניהם יעלו למאסטרס רק במידה ודוד נלבנדיאן לא יזכה בטורניר וג'יימס בלייק יפול לפני הגמר. אבל בינתיים גם נלבנדיאן וגם בלייק לא מוותרים.

נלבנדיאן ניצח זה השבוע השני ברציפות את דל פוטרו בדרבי ארגנטיני 4:6 ו-0:6. דל פוטרו ניצח את בן ארצו לפני שבועיים במדריד והיה נדמה כי קם מלך חדש בארגנטינה, אבל נלבנדיאן ניצח בחזרה גם בבאזל וגם היום והוכיח לדל פוטרו בי באמת מספר אחת בארגנטינה.

"אני אוהב לשחק באולם. השנה הייתי פצוע ולא שיחקתי הרבה וההתלהבות נשארה", סיכם נלבנדיאן שיפגוש במדורג רביעי אנדי מארי או בספרדי פרננדו ורדסקו ברבע הגמר.

בלייק ניצח 4:6 ו-4:6 את פיליפ קולשרייבר וכאמור שמר אף הוא על סיכוייו. בלייק יפגוש בלא אחר מאשר רוג'ר פדרר, שניצח 3:6 ו-4:6 תוך שעה ועשר דקות את מריאן צ'ילץ' הקרואטי . פדרר שבר את הכשרון העולה מקרואטיה פעם אחת במערכה הראשונה ופעמיים בשנייה.

נלבנדיאן יפגוש באנדי מארי, המדורג 4 שניצח 3:6 ו-6:7 (6:8) את המדורג 15, פרננדו ורדסקו מספרד . בהמשך הערב יפגשו גם רפאל נדאל וגאל מונפיס שהמנצח ביניהם ישחק מול תומס ברדיץ' הצ'כי או ניקולאי דווידנקו.

אנדי רודיק (צילום: רויטרס)
רודיק. "כבוד" | צילום: רויטרס

שש ישראליות ברבע גמר טורניר ה-ITF ברמלה

שש טניסאיות ישראליות העפילו היום לרבע גמר טורניר ה-ITF ברמלה, המחלק פרסים בסך 10,000 דולרים. המדורגת שנייה ו-586 בעולם, חן אסטרוגו, ניצחה את אופיר מורג 7:6, 3:6 ו-3:6 ותפגוש את המדורגת 6, אסתר מסורי (781) ברבע הגמר. מסורי ניצחה 6:2, 4:6 ו-4:6 את ג'סיקה כהן מצרפת.

הפתעת היום שייכת לדורון מורובניק. מורבוניק, שאין לה דירוג עולמי, ניצחה בסיבוב הראשון את המדורגת ראשונה בטורניר פאפיליו מיון (561), 4:6, 6:2 ו-2:6 ואח"כ גם בסיבוב השני את עמית ברקוביץ' בת ה-14, 7:6, 0:6 ו-6:7. מורובניק תפגוש ברבע הגמר את המדורגת חמישית, אנה רפפורט מרוסייה.

המדורגת שביעית ו-986 בעולם, אפרת מישור, ניצחה בשלוש מערכות את דנה לעדן ותפגוש ברבע הגמר את ורסובה מסלובקיה, 662 בעולם והמדורגת שלישית.

ניצחון גדול גם לאנג'ליקה עלייב (1061) שניצחה את המדורגת רביעית, זלוחובה הסלובקית (843) 5:7 ו-2:6 ותפגוש בדרבי ישראלי את אור מאיר, שהפתיעה את אולגה בלנק המדורגת שמינית. שני רבעי הגמר הישראלים הם בחלק התחתון של ההגרלה, מה שמבטיח ישראלית בגמר .