פאר. היתה עצבנית ולא מרוכזת (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
פאר. היתה עצבנית ולא מרוכזת (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

שחר פאר הודחה הערב (שני) בסיבוב הראשון של טורניר מונטריאול על-ידי המדורגת 34 בעולם, קאיה קנאפי, שניצחה בשתי מערכות 3:6 ו-3:6, לא מעט בזכות תצוגת טניס איומה של פאר, כפי שלא ראינו אותה משחקת אולי למעלה משנה.

פאר היתה עצבנית, לא מרוכזת, הרבתה לטעות, והתקשתה מאוד להגיש. קנאפי, שהפסידה לפאר שלוש פעמים בסבב וניצחה אותה בגביע הפדרציה לפני יותר משנה, היתה יציבה יותר בסרב הראשון, אבל בעיקר ניצלה חבטות לרשת והחוצה של הישראלית, שהיתה מאוד מתוסכלת מהטניס שלה והרבתה לחפש פנים מעודדות ביציעים.

למרבה האירוניה, פאר, המדורגת 18 בעולם, החלה את הקאמבק שלה בדיוק לפני שנה באותו טורניר, שבו הפסידה בשמינית הגמר אחרי קרב צמוד עם אלנה דמנטייבה.

כעת צפויה פאר לנוח שבוע וחצי בניסיון להתאושש לקראת אליפות ארה"ב הפתוחה, אחרי עונת הכנה בינונית על המגרשים הקשים.
 
קנאפי השיגה שבירה ראשונה במערכה ל-1:2, אבל פאר שברה מייד בחזרה ל-2:2. קנאפי השיגה שבירה נוספת מול הסרב החלש יחסית של פאר ל-2:3 ושמרה ל-2:4. פאר עוד הצליחה לשמור על ההגשה ל-3:4, אך קנאפי שמרה והצליחה בתום משחקון ארוך וצמוד לשבור בפעם השלישית במערכה ל-3:6, כששחר מגיבה על השבירה בעצבים ובהטחת המחבט על המגרש. 

שחר פאר (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
שחר פאר. הפסד מאכזב ומפתיע בטורונטו (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

 
קנאפי שמרה על ההגשה בפתיחת המערכה השנייה ואחרי עוד משחקון הגשה רעוע
ורצוף טעויות של שחר, שברה ל-0:2. פאר שברה את הרצף של ארבעה משחקונים לאסטונית כששברה בחזרה ל-1:2. הישראלית שרדה במשחקון הבא, ארבע אפשרויות שבירה לקנאפי ושתי טעויות כפולות והאסטונית, שיכולה הייתה שוב לברוח צריכה להאשים רק את עצמה בשוויון 2:2.

השתיים שמרו על ההגשה עד 3:4 קנאפי, אך משחקון הגשה איום ונורא של שחר, כולל שתי טעויות כפולות, העניק שבירה לקנאפי ל-3:5 והאסטונית לא התקשתה מול חבטות לרשת של שחר לסיים את המשחק אחרי שעה ו-20 דקות. פאר, על סף דמעות, מעולם לא נראתה עוזבת את המגרש מהר יותר.