ציפי אובזילר (צילום: אלעד ירקון, מערכת ONE)
אובזילר. עכשיו נשאר "רק" לנצח | צילום: אלעד ירקון, מערכת ONE

לאחר התלבטויות רבות, החליט הבוקר (שישי) קפטן נבחרת הפדרציה של ישראל, ליאור מור, כי ציפי אובזילר, שמדורגת במקום ה-228 בעולם, תהיה זו שתעלה כמחבט מספר שתיים במפגשים מול אסטוניה, לצידה של שחר פאר (53 בעולם) שתהיה המחבט מספר אחת.

יוליה גלושקו, שנמצאת במקום ה-306 בדירוג העולמי, תוצב בהגרלה כשחקנית הזוגות, לצידה של שחר פאר.

מור התלבט בימים האחרונים באם להעלות את אובזילר למשחק של היום הראשון מול קאיה קנאפי, המדורגת 19 בעולם, או לשמור על אובזילר למשחק החשוב שלה באמת, מול המחבט מספר שתיים של האסטוניות, מרט אני (111 בעולם), ביום ראשון ולמשחק הזוגות.

על-פי חוקי הפדרציה לא ניתן להתחרט על השם שנמסר בהגרלה, אלא אם רופא התחרות מכריז על השחקנית כלא כשירה. רק במקרה כזה ניתן להחליפה. לעומת זאת, ביום השני ניתן להחליף שחקנית עד שעה לפני המשחק.

ל-ONE נודע כי ההחלטה היתה אחרי התלבטויות רבות ונבעה גם מרצונה העז של אובזילר לשחק. בהגרלת המשחקים שהסתיימה נקבע כי ציפי אובזילר תפתח את המפגש מול המדורגת 19 בעולם, קאיה קנאפי בשבת ב-12:00. שחר פאר תעלה מיד אחריה למשחק מול מרט אני (111).

ביום ראשון ב-11:00 יתמודדו המדורגות אחת משתי המדינות, פאר (53) ו-קנאפי ואחריהן אובזילר (228) ואני. למשחק הזוגות רשומות קנאפי ואני האסטוניות מול פאר ויליה גלושקו. אך הרכב הזוגות האמיתי יוכרע בהתאם לחשיבות המשחק.

מנכ"ל איגוד הטניס, משה חביב, שהצטרף לנבחרת בטאלין, ביקש מחברי הקהילה היהודית במקום לבוא ולעודד. לרשות המשלחת הועמדו 50 כרטיסים.