ונוס וויליאמס (צילום: רויטרס)
ונוס. נתנה לסרינה להסתדר לבד | צילום: רויטרס

במשחק מוזר למדי הפתיעה וונוס וויליאמס את התאוריות והספקולציות בקשר לשיתוף פעולה בין האחיות וויליאמס כשגברה על סרינה, שהיתה זקוקה לניצחון, 7:5, 1:6 ו-0:6.

זה היה נצחונה השלישי הרצוף של וונוס בבית החום ובכך היא הבטיחה את מקומה הראשון בבית, תוך שהיא מנצחת בשלושה ימים את הראשונה, השלישית והחמישית בעולם.

במערכה הראשונה הכל נראה לפי התוכניות המוקדמות. סרינה הוליכה 2:4, וונוס חזרה ל-4:5, אך סרינה שוב חזרה עם שלושה משחקונים ל-5:7, כשוונוס מחטיאה כמה חבטות באופן תמוה .

אבל דווקא אז כשהיה נראה שסרינה תנצח במערכה השניה, ותעלה יחד עם אחותה לחצי הגמר, נעלמה סרינה מהמגרש, ביצעה טעות אחרי טעות, נכנסה למצב רוח אמוציונלי, כולל דמעות והובסה 1:6 ו-0:6 בשתי המערכות הבאות. בכל המשחקים בין האחיות, זהו הבייגל הראשון בהיסטוריה .

במשחק שיחתום את הערב ישחקו אלנה דמנטייבה ודינארה סאפינה הרוסיות. ניצחון של דמנטייבה והיא תאבק מחר מול סרינה ראש בראש על המקום בחצי הגמר. ניצחון של סאפינה, במשחק שישחזר את הגמר האולימפי , והמצב בבית יסתבך לגמרי.

הכרעה מוקדמת בבית הלבן. הראשונה בעולם, ילנה ינקוביץ', ניצחה היום (חמישי) את סבטלנה קוזנצובה מרוסיה 6:7 (6:8) ו-4:6. זה היה הניצחון השני של הסרבית בטורניר, ומאחר וגם ורה זבונרבה רשמה שני ניצחונות, ואילו קוזנצובה ואנה איבנוביץ' רשמו שני הפסדים, הבטיחו ינקוביץ' וזבונרבה את הכרטיס לחצי הגמר.

מחר ישחקו השתיים על הדירוג הפנימי בבית, מי תהיה ראשונה ומי שנייה. איבנוביץ' וקוזנצובה ישחקו על הכבוד ועל 100,000 דולרים, פרס על כל ניצחון בטורניר.

ינקוביץ' פתחה טוב עם שבירה ל-0:2, ושמרה על היתרון עד ההגשה למערכה, אך ב-4:5 נשברה וקוזנצובה חגגה שוויון. השתיים שברו שוב אחת את השנייה ובשובר השוויון , שוב היתה זו ינקוביץ' שטעתה פחות , בדרך ל-6:8.

יאנקוביץ' שמחה (צילום: רויטרס)
ינקוביץ'. נשאר הקרב על המיקום | צילום: רויטרס

במערכה השניה לא היו שבירות עד המשחקון העשירי, בו שברה הסרבית והשלימה את ניצחונה. בסוף המערכה הראשונה ובתחילת השניה, ינקוביץ' עצרה את המשחק לטיפול רפואי ברגל.

"זה התחיל לכאוב בסוף המערכה הראשונה. במערכה השניה זה ממש כאב, ואני שמחה שאיכשהוא עברתי את המשחק. זה מרגש להגיע לחצי הגמר, וכראשונה בעולם אני רוצה להצליח כאן", אמרה ינקוביץ' שבשנה שעברה הפסידה את כל משחקיה בטורניר.