דודי סלע, המחבט הבכיר של ישראל סיים היום בלילה (ראשון) את דרכו בטורניר האינדיאן וולס בקליפורניה. סלע נוצח תוך שעה ועשרים דקות ע"י המדורג 17 בעולם, ג'ו וילפריד טסונגה מצרפת בשתי מערכות, 2:6 ו- 4:6.

סלע שהיה נחות מיריבו במערכה הראשונה, הצליח לתת פייט במערכה השניה אך משחקון רע שלו במצב של 4:4 העניק לפינאליסט אליפות אוסטרליה את השבירה הקריטית ואת הדרך לנצחון.

טסונגה יתמודד בסיבוב השלישי מול פול הנרי מתיו מצרפת.

משחקון פתיחה צמוד נגמר בשבירה לטובת טסונגה שחיזק בקלות ל-0:2. טסונגה עמד בפני שתי אפשרויות שבירה נוספות גם במשחקון הבא, אך סלע הציל אותן ועלה על הלוח עם 2:1 לצרפתי.

טסונגה עלה ל- 1:3, אך סלע לא נתן לו לברוח ושמר על ההגשה אחרי משחקון צמוד ל-3:2. הגשות חזקות של הצרפתי הוליכו אותו ללא קושי ל-2:4. במשחקון הבא סלע כבר הוליך 30:40 אך טסונגה בשלוש נקודות רצופות שבר את הישראלי בפעם השניה, עלה ל- 2:5 ושמר על ההגשה בדרך ל- 2:6.

הטניסאי דודי סלע מגיש בדיוויס
דודי סלע. הודח מהטורניר

במערכה הזו היכה הצרפתי 9 וינרים לעומת 1 של סלע וזכה ב- 37 נקודות לעומת 25 של הישראלי. המערכה נמשכה 37 דקות.

סלע עלה די עצבני למערכה השניה ונחשף שוב לנקודת שבירה, אבל כשטסונגה החמיץ אותה, העצבים עברו אליו וסלע זכה במשחקון ההגשה החשוב אחרי נקודות מהירות וטעויות של הצרפתי. טסונגה שמר בקלות על ההגשה הבאה שלו והישווה ל- 1:1.

סלע שבר את טסונגה במערכה השניה


הצרפתי שלמרות השליטה היחסית שלו במשחק התעצבן מכל שגיאה, הצליח לשבור את סלע במשחקון השלישי כשדודי חבט פורהנד לרשת לאחר משחקון צמוד.

ווינר מדהים של סלע העניק לו נקודת שבירה ראשונה במשחק מול ההגשות של טסונגה, וסלע אכן ניצל את ההזדמנות שלו, הישווה ל- 2:2 כשטסונגה נותר המום למדי על המגרש.

סלע המשיך במומנטום ושמר על ההגשה עם נקודות יפות ליד הרשת ל- 2:3. הישראלי כבר הוליך 15:30 במשחקון הבא, אך טסונגה התעשת והשווה ל- 3:3.

אולימפיאדת רומא_1960_מוחמד עלי מדליק את הלפיד באטנלנטה (צילום: רויטרס, 2 mako)
מוחמד עלי. דומה? | צילום: רויטרס, 2 mako

אבל הבטחון נשאר אצל סלע במשחקון הבא, אותו ניצח על האפס ועלה ל- 3:4. טסונגה השיב מייד במשחקון הגשה על האפס משלו בדרך ל- 4:4 עם סידרה מרהיבה של ווינרים.

סדרת טעויות של סלע הובילה אותו לפיגור 40:0 במשחקון ההגשה הבא שלו. וואלי של סלע לרשת העניק לטסונגה את השבירה החשובה ל- 4:5 במערכה השניה ואפשרות לזכיה במשחק כולו.

טסונגה, המזכיר את מוחמד עלי במראהו, עלה ל- 0:40 עם שלוש נקודות משחק אך החמיץ את כולן. סלע עוד הספיק להציל גם את הנקודה הרביעית אך בנקודת המשחק החמישית נכנע. השניים שמכירים עוד מתקופת הנוער, התחבקו ליד הרשת כשטסונגה אינו מסתיר את שמחת הנצחון ורץ עם אגרופים קמוצים למרכז המגרש בסיום.