שחר פאר במשחקה מול דינארה סאפינה בגביע הפדרציה (צילום: אור גץ)
פאר. נצחון ענק | צילום: אור גץ

 שחר פאר ניצחה היום (ראשון) בחארקוב את אלונה בונדרנקו 6:4, 5:7 ו-4:6 במסגרת הבית העליון השני של גביע הפדרציה, והעלתה את הנבחרת ליתרון 1:2 על אוקראינה במפגש.

פאר הגיעה למשחק אחרי שניצחה אתמול את אחותה של אלונה, קטרינה, והמשיכה את המומנטום עם ניצחון חשוב. ציפי אובזילר יכולה לסגור את הסיפור במשחק לאחר מכן במפגש מול קטרינה בונדרנקו. הטניסאית הבכירה של ישראל שברה פעמיים במערכה הראשונה, אבל נשברה שלוש פעמים והפסידה את המערכה 6:4. המערכה השניה היתה צמודה, אבל פאר הצליחה להימנע משובר שיוויון וניצחה 5:7.

בונדרנקו פתחה את המערכה השלישית בסערה, שברה פעמיים ועלתה ל-0:4, ואז שחר הפגינה אופי ונחישות, כפי שעשתה לא מעט פעמים בעבר. פאר לקחה משחקון אחרי משחקון, בונדרנקו נלחצה ופאר דהרה עם 6 משחקונים ברציפות בדרך ל-4:6 וניצחון במשחק.

המפגש הוא כאמור במסגרת הבית העליון השני. המנצחת תשחק באפריל על עליה לבית העליון הבכיר, המפסידה תשחק מול נבחרת שעולה מהבתים המוקדמים על הישארות בבית העליון השני.

מערכה ראשונה - 4:6 לאלונה בונדרנקו

שחר הגישה ראשונה ופתחה את המשחק בצורה חדה מאוד, עם יכולת טובה מהקו האחורי ועלתה בצורה חלקה ל-0:1. פאר המשיכה עם היכולת הטובה גם בהגשה של בונדרנקו ועלתה ל-0:40, אלונה התעשתה לאחר מכן והשיגה את הנקודה הראשונה שלה במשחק.

האוקראינית השיגה נקודה נוספת, אך שחר לא פיספסה את ההזדמנות השלישית לשבירה ועלתה ל-0:2 במערכה. בונדרנקו עלתה למשחקון השלישי נחושה ואגרסיבית מאוד, לשחר לא היה מענה והיא נשברה בקלות מידי - 1:2 לשחר.

המומנטום של אלונה נמשך, שחר עזרה לה עם טעות כפולה ובונדרנקו שמרה הפעם על ההגשה וקבעה 2:2. שחר שמרה על קור הרוח במשחקון הבא והצליחה להחזיר לעצמה את היתרון, 2:3. אלונה עלתה נחושה למשחקון הבא ועלתה ל-0:30 אחרי סרב מצוין והאייס הראשון במשחק, שחר הצליחה להשוות עם חבטת בק-הנד יעילה. פאר המשיכה לשחק נקודות ארוכות ויעילות והשיגה שבירה נוספת - 2:4.

שחר עלתה למשחקון החשוב מאוד אגרסיבית עם סרבים חזקים, אבל חוסר ריכוז הביא ל-30:30. המשחקון נכנס להארכה והאוקראינית היתה מעט חדה ומרוכזת יותר ושוב שברה - 3:4 לשחר לקראת הגשה של אלונה. המשחקון הבא היה קליל מצידה של בונדרנקו, שניצחה והישוותה ל-4:4. הפתיחה הטובה של שחר נשכחה, בונדרנקו הציגה את המשחק המגוון שלה והמומנטום שלה נמשך עם שבירה שלישית שקבעה 4:5 לאלונה.

ציפי אובזילר (צילום: אלעד ירקון, מערכת ONE)
אובזילר. תשלים את המלאכה? | צילום: אלעד ירקון, מערכת ONE

האוקראינית הציגה סרבים חזקים ועלתה ל-0:40 בדרך לסגור את המערכה. שחר החזירה עם נקודה משלה אבל זה לא הספיק, ובונדרנקו עלתה ליתרון 0:1 במערכות.

מערכה שניה - 5:7 לשחר פאר

פאר הצליחה לעצור את המומנטום של אלונה בפתיחת המערכה השניה ושמרה על ההגשה, כאשר בונדרנקו נראתה עצבנית על כך שלא השיגה שבירה. גם פאר לא היתה רחוקה להשיג שבירה, אבל בונדרנקו הישוותה ל-1:1.

האוקראינית יזמה יותר בפתיחת המשחקון השלישי ועלתה ל-0:30 בהגשה של שחר. הישראלית ניסתה חזרה למשחק, אבל בונדרנקו היתה חדה יותר והשיגה שבירה ראשונה במערכה השניה - 1:2. שחר הפתיעה במשחקון הבא וניצלה חוסר ריכוז של האוקראינית כדי לשבור שוב במשחק ההפכפך - 2:2. נראה היה שפאר חוזרת לעניינים, הגישה בצורה טובה והחזירה לעצמה את היתרון במערכה השניה.

בונדרנקו עלתה נחושה ועם משחק טוב מהקו האחורי שמרה על ההגשה וקבעה 3:3. במשחקון הבא שחר ניצלה חוסר ריכוז של אלונה בכמה טעויות לא מחויבות ושמרה בקלות על ההגשה - 3:4. פאר הרגישה שהיא יכולה לשבור במשחקון הבא, בונדרנקו לא נתנה לה עם חבטת בק-הנד נהדרת שקבעה 30:30. שחר היתה מרוכזת מאוד בשתי הנקודות הבאות והשיגה שבירה יקרה, 3:5 עם אופציה מצוינת לסגור את המערכה.

שחר פאר חוגגת (צילום: אור גץ)
פאר. לא נבהלת מפיגור | צילום: אור גץ

פאר פתחה לא טוב את המשחקון הקריטי ונקלעה לפיגור 40:0. פאר לקחה את הנקודה הבאה, אבל בונדרנקו הראתה עליונות והשיגה שבירה ברגע מכריע - 4:5 לשחר.

בונדרנקו היתה חדה ומרוכזת במשחקון הבא, שמרה על ההגשה ושוב חזרה מפיגור כמו במערכה הראשונה בדרך ל-5:5. לאחר מכן שחר היתה אגרסיבית ועלתה מעט קדימה בנקודה חשובה, שמרה על ההגשה ועלתה ל-5:6 בניסיון לשבור ולקחת את המערכה.

פאר פתחה טוב ועלתה ל-0:30, אח"כ בונדרנקו הגישה היטב והישוותה. שחר הפעילה לחץ על אלונה שחבטה לרשת בנקודה הקריטית, זכתה בנקודת המערכה והישוותה ל-1:1.

מערכה שלישית 4:6 לשחר פאר
האוקראינית התאוששה מהר מאוד מההפסד במערכה השניה, ושברה בצורה חלקה את ההגשה של שחר בפתיחה. פאר ניסתה להשוות במשחקון השני, שהיה מאוד צמוד, ובסופו אלונה שמרה על ההגשה ועלתה ל-0:2.

לבונדרנקו היתה אופציה להשיג שבירה גם במשחקון הבא, שחר ניצחה בנקודה המכריעה וגם המשחקון הזה היה ארוך וצמוד. גם הפעם לאלונה היה קור רוח והיא שברה בפעם השניה במערכה - 0:3. פאר התקשתה לעצור את המומנטום של האוקראינית. בונדרנקו המשיכה עם הטניס היעיל והאגרסיבי, ונראה היה ששחר תתקשה לחזור מהבור הזה - 0:4 לאלונה במערכה השלישית.

שחר מיזערה נזקים עם סרבים טובים ולקחה משחקון ראשון במערכה. במשחקון הבא לפאר היו 2 נקודות שבירה, אבל פיספסה הזדמנות כפולה ואלונה הישוותה. שתי הטניסאיות נלחמו על כל נקודה, בסופו של דבר שחר השיגה את השבירה המיוחלת וצימצה ל-4:2.

בונדרנקו הובילה 30:40 במשחקון הבא וכמעט השיגה שבירה נוספת, שחר התעשתה בדרך למשחקון צמוד נוסף. חבטות בק-הנד נהדרות של שחר הביאו אותה לניצחון שלישי ברציפות - רק 3:4 לאלונה. שחר המשיכה עם המומנטום, הפגינה טניס מצוין ומלא ביטחון ובונדרנקו לא הצליחה לעצור את ההתלהבות של הישראלית - פאר שברה וניצחה 4 משחקונים רצופים בדרך ל-4:4.

במשחקון הבא בונדרנקו השיגה שתי נקודות שבירה, אבל שחר לא איבדה את הריכוז והישוותה עם חבטת העברה נהדרת. שחר היתה הרבה יותר סבלנית מיריבתה והצליחה לזכות במשחקון חמישי רצוף - 4:5 וצ'אנס גדול לנצח את המשחק.