דודי סלע חובט (צילום: עודד קרני)
לא מנמיך ציפיות. דודי סלע | צילום: עודד קרני

באווירה חורפית נערכה היום (שני) מסיבת עיתונאים במרכז הטניס העירוני ברעננה לרגל פתיחת אליפות ישראל.

מבחינת טניס, כל מה שראינו היו כמה דקות חימום של שחר פאר על המגרש המרכזי שהופרעו מיידית ע"י הגשם.

במסיבת העיתונאים היה רגע נדיר למדי, בו התקבצו כל שחקני הצמרת של ישראל זה ליד זה, משחר פאר ועד דודי סלע, מאנדי רם ועד ציפי אובזילר ומנועם אוקון ועד הראל לוי.

"אין לנועם ולהראל סיכוי השנה", פתח סלע, אלוף ישראל 2006. "התאמנתי קשה בחודש האחרון, שיניתי אלמנטים בטניס שלי ואני נמצא בכושר טוב. באתי לקחת את האליפות".

הראל לוי, אלוף 2007 הגיב: "נראה, נתקדם ממשחק למשחק ונקווה להגיע לגמר ולשמור על התואר".

נועם אוקון, אלוף 1998, לא הגיב לטריגר של סלע והוסיף: "אני והראל מנסים השנה ללכת על קריירת זוגות. צריך להתחיל מלמטה, לשחק בצ'לנג'רים בהם לשחקנים רבים בעולם אין מה להפסיד. אני מאמין שאנחנו יכולים להיות זוג דומיננטי וטוב". לוי ואוקון לא יסעו השנה לאוסטרליה לשחק מוקדמות, ויסעו במקום לצ'לנג'ר זוגות בסאן פאולו בברזיל.

אנדי רם, בלי יוני, ינסה לקחת את תואר הזוגות עם נועם בר, מאמנו שאגב מונה רשמית במסיבת העתונאים כמאמן נבחרת הגברים במקומו של רונן מורלי, שעזב. "אני פותח את העונה בלי יוני. והשנה הבאה הולכת להיות סימן שאלה גדול. יש לי חיבור עם מקס מירני, וזכינו יחד בוינה, אבל בזוגות החיבור על המגרש הוא שקובע. יהיה לי מוזר לטוס לבד, לגור לבד ולעבור הכל לבד, אני עובד קשה ומאמין שיהיה בסדר".

אובזילר תשחק במוקדמות אליפות אוסטרליה ומחכה לתשובה סופית בקשר למוקדמות של טורנירי הכנה. בין הנשים שחר פאר, שחיכתה למשחק הראשון אחרי שהתייצבה מוקדם היתה די מאוכזבת כשהלו"ז התעקב.

"אני כבר רוצה לשחק", אמרה פאר שתטוס ביום ראשון לטורניר אוקלנד. אובזילר, כנראה בשנה האחרונה שלה, למרות שאצלה כלום לא בטוח, אמרה: "אני מתחילה שנה עם פחות עומס, אשתדל לשמור על דירוג סביר, ובעיקר אתמקד בגביע הפדרציה וברצון שלי להשוות את שיא ההופעות העולמי של אנה סמשנובה".

שחר פאר ניצחה במשחק שהתקיים לאחר הפסקת הגשם את אלופת הנוער עופרי לאנקרי בתוצאה 4:6 ו-3:6. לאנקרי נתנה פייט במערכה הראשונה והחזיקה מעמד עם ההגשה עד מצב של 4:5 לפאר, שלאחריו שברה פאר ל-4:6. במערכה השניה פאר עלתה ל-2:5 אך התקשתה לסיים, החמיצה כמה וכמה נקודות משחק אך בסוף ניצחה 3:6.

פאר אמרה לאחר המשחק: "זה משחק ראשון שלי מזה חודשיים וחצי. ברור שהיה לי קצת קשה. לאנקרי שחקנית טובה עם שמאלית טוב, ויש לה סיכוי להצליח. אני לא מתרגשת היום אבל מניחה שעד לגמר אני כבר אתחיל להתרגש". את פאר ליוו מהיציע מאמנה החדש פאבלו ג'קופולי ומאמן הכושר מולי אפשטיין ובני משפחתה. ציפי אובזילר המחבט מספר 2 הביסה את חברתה לנבחרת הפדרציה קרן שלמה 2:6 ו-0:6.