אנדי רם ונטלי דשי (צילום: Robert Prezioso, GettyImages IL)
דשי ורם. גמר גראנד סלאם רביעי לישראלי | צילום: Robert Prezioso, GettyImages IL

בפעם הרביעית בקריירה שלו, עלה הבוקר (חמישי) אנדי רם לגמר הזוגות המעורבים בגראנד-סלאם. אלוף אוסטרליה לזוגות (ביחד עם יוני ארליך הפצוע) שהודח הפעם בסיבוב השני, לא רוצה כנראה לעזוב את היבשת החמישית בלי גביע, זו השנה השנייה ברציפות.

דשי ורם, אלופי הרולאן גארוס 2007 לזוגות מעורבים, גברו בחצי הגמר על הצמד אנבל מדינה גריגאס וטומי רוברדו מספרד, 6:7 (7:9) ו-4:6. יריביהם בגמר יהיו המנצחים בין איבט בנסובה ולוקס דלהוי הצ'כים לבין סאניה מירזה ומאהש בופטי מהודו.

במערכה הראשונה שמרו שני הזוגות על ההגשה, עד שרוברדו ומדינה גריגאס שברו ל-4:5. רם ודשי הצליחו להחזיר שבירה מיידית ל-5:5, שמרו ל-5:6 ועלו לשלוש נקודות מערכה מול הספרדים. אלה הצילו את כולן, והזוגות הגיעו לשובר שוויון.

רם ודשי כבר הוליכו 3:6 עם שלוש נקודות מערכה נוספות, אבל הספרדים חזרו ל-6:7 כשלזכותם נקודת מערכה, אבל הפעם היו אלה רם ודשי שהצילו את הנקודה וזכו בשתיים הבאות לניצחון 7:9 בשובר השוויון ו-6:7 במערכה הראשונה.

במערכה השניה שברו רם ודשי ל-2:3, אך נשברו מיד בחזרה ל-3:3. רם ודשי הצליחו לשבור את ההגשות של גריגאס גם במשחקון הבא ועלו ל-3:4. הזוגות שמרו על ההגשה, ורם הגיש בהצלחה למשחק. למרות פיגור 30:15 במשחקון האחרון.

"אני משחק טוב, מתפוצץ על הגרש", אמר אנדי רם בסיום, "אני מקווה שנמשיך לשחק טוב כמו שהיינו עד עכשיו. כל פעם שאני משחק, אני מרגיש שאני יכול לנצח".

דודי סלע, חברו של רם לנבחרת הדייויס, אמר ל-ONE: "אנדי אחד משחקני הזוגות הטובים בעולם ואולי שחקן זוגות המעורבים הכי טוב, אז זו לא הפתעה מבחינתי. אני מאחל לו להביא את התואר הבייתה ומת עליו".

גמר גראנד-סלאם רביעי בקריירה

כאמור, זה יהיה גמר הזוגות המעורבים הרביעי בקריירה של רם. הוא עשה היסטוריה כשהעפיל בשנת 2003 ביחד עם אנסטסיה רודיונובה לגמר המעורבים בווימבלדון. השניים נוצחו ע"י מרטינה נברטילובה ולאנדר פאהס ההודי, 3:6 ו-3:6.

בשנת 2005 זכה רם בגראנד סלאם הראשון של ישראל ביחד עם ורה זבונרבה. השניים ניצחו בגמר ווימבלדון את ונוס וויליאמס ובוב בראיין האמריקנים 3:6 ו-2:6.

כאמור, בשנת 2007 הוסיף רם תואר זוגות מעורבים נוסף למאזנו כשביחד עם נטלי דשי ניצח את קטרינה סרבוטניק מסלובניה וננאד זימוניץ' מסרביה 3:6 ו-4:6.