רוג'ר פדרר עצוב באוסטרליה ובוכה (צילום: Clive Brunskill, GettyImages IL)
העיניים הדומעות אומרות הכל. פדרר | צילום: Clive Brunskill, GettyImages IL

זה לא קל לראות אלוף נשבר בבכי. בטח אם מדובר ברוג'ר פדרר, הקרחון השוויצרי. ואיך שהוא נמס היום, קשה היה שלא לבכות יחד איתו. כואב הלב. פדרר פרץ בבכי לאחר שהפסיד את תואר אלוף אוסטרליה לרפאל נדאל, במותחן של חמש מערכות.

השוויצרי כל כך רצה להשוות את השיא של פיט סמפרס ולזכות ב-14 גרנד סלאמים בקריירה. לאחר ארבע וחצי שעות של משחק באצטדיון רוד ליבר במלבורן התוצאה הצביעה 2:6, 6:3, 6:7, 6:3, 5:7 – לטובת השור הספרדי. "אלוהים, זה הורג אותי", אלה היו המילים שיצאו מפיו של פדרר עם סיום המשחקון האחרון.

זה היה ההפסד השלישי ברציפות של פדרר למדורג מס' 1 בעולם בשלב גמר של טורניר גרנד סלאם. "אני אוהב את המשחק הזה", אמר השוויצרי, "זה הדבר הכי חשוב לי בחיים וזה כואב לי להפסיד. ברגע הראשון אתה מאוכזב, אתה בשוק, אתה עצוב. ואז לפתע, זה הולם בך ואתה נכנע לעצב. אתה לא מצליח ללכת לחדר הלבשה לעשות מקלחת קרה. צריך לקחת את זה בקלות, אתה תקוע שם וזה קשה".

נדאל, שהחליף את פדרר בפסגת הדירוג העולמי בשנה שעברה, מגלה המון אמפתיה כלפי יריבו הגדול. "אני מתנצל על היום", אמר הספרדי לפדרר, "אני יודע איך אתה מרגיש עכשיו. זה מאוד קשה. אבל תזכור שאתה אלוף גדול, אתה אחד הגדולים בהיסטוריה ואתה תשווה ותשפר את השיא של סמפראס". על החוויה האישית הוסיף נדאל שהתחרות באוסטרליה הייתה אחת מהחוויות המדהימות בחייו.

רפאל נדאל אוכל את גביע אוסטרליה (צילום: Clive Brunskill, GettyImages IL)
אחת החוויות המדהימות. נדאל | צילום: Clive Brunskill, GettyImages IL
"אתה לא יכול להעביר את כל החיים שלך כשחקן טניס עם ניצחונות בלבד", סיכם רוג'ר פדרר בפילוסופיות, "אתה צריך לדעת לחיות גם הפסדים. אבל זה כואב הרבה יותר כשאתה כל כך קרוב. כמו בווימבלדון, זה פשוט קשה מדי".